3. ЦСКА 1948 пречупи Марица

ЦСКА 1948 пречупи Марица

ЦСКА 1948 пречупи Марица (Пловдив) с 1:0 в мач от 1/16-финалите за Sesame Купа на България. Георги Русев беше точен за гостите със страхотен шут от далечна дистанция в 73-ата миниту, при който стражът Илия Николов нямаше шанс за намеса.

Още във втората минута на мача се стигна до опасност пред вратата на Марица. Георги Русев потърси далечния ъгъл на вратата на Илия Николов, но стражът внимаваше и боксира. В 10-ата минута видяхме и първите искри между футболисти на двата тима. Емил Виячки бутна с ръка Валери Домовчийски след фаул, а нападателят веднага се строполи на земята. Главният съдия охлади страстите с разговор и не показа жълти картони или нещо повече за двамата футболисти.

В 14-ата минута шут на Умарбаев от границата на наказателното поле прелетя над вратата. Натискът на гостите се засили и след корнер, изпълнен от Георги Русев, Ивайло Чочев стреля в аут с глава. Марица прие играта в своята половина и видимо заложи на контраатаки. В 30-ата минута Педро Енрике шутира, но право в ръцете на Илия Николов. Четири минути по-късно Аерон Зинга беше близо до гол, но и този път Николов се отчете с отлична намеса.

Втората част не бе по-различна. Гостите опитваха да стигнат до гола, но отбраната на Марица действаше безупречно. В 57-ата минута удар на Чочев с глава не затрудни Илия Николов, а минута по-късно Георги Русев качи топката на главата на появилия се от резервната скамейка Антонио Вутов, който стреля в аут.

В 59-ата минута футболистите на ЦСКА 1948 имаха претенции за дузпа. Георги Русев падна в наказателното поле след съприкосновение с Мирослав Пушкаров, но главният съдия даде знак играта на продължи. В 67-ата минута Ивайло Чочев отново имаше възможността да засече с глава, но ударът беше прекалено слаб и Илия Николов улови топката в ръцете.

В ответната атака Марица можеше да поведе в резултата, възползвайки се от груба грешка в защитата на гостите. Джеймс изпълни един от марковите си тъчове. Той хвърли топката силно в наказателното поле, а там Веселин Марчев свали с гърди към напълно свободния Свилен Щерев. Последва удар от движение, който не намери очертанията на вратата.

Мачът сериозно се отвори и заваляха атаки към двете врати. Първо в 70-ата минута Виячки не успя да прати топката във вратата, останал сам на втора греда, а след това и Илия Николов се намеси при удар на Симеон Петров. Марица организира бърза контраатака по левия фланг. Джеймс центрира в линията между вратаря и централните защитници, а там Веселин Марчев не успя да прати удара си във вратата, стреляйки в аут.

В 73-ата минута ЦСКА 1948 поведе със страхотен шут на Георги Русев. Отбита топка попадна право на крака на национала, който от около 25 метра стреля от движение. Топката беше насочена право към страничния стълб, отби се в него и влезе във вратата. Веднага след попадението Ради Кирилов проби по левия фланг, влезе навътре, но прати удара си право в Илия Николов.

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо