3. ЦСКА 1948 разби Сепси с 3:1 (ВИДЕО)

ЦСКА 1948 разби Сепси с 3:1 (ВИДЕО)

ФК ЦСКА 1948, постигна първа победа по време на летния си лагер в Словения. "Червените" се наложиха с 3:1 над румънския Сепси, който е съперник на вицешампиона ЦСКА във втория квалификационен кръг от Лигата на конференциите.

ФК ЦСКА 1948 отбеляза три гола за 45 минути. Селекцията на Атанас Рибарски беше разнообразна в атака, а попаденията бяха дело на Русев - дузпа, Бирсент Карагарен и дебютанта Неделко Пишчевич.

Бронзовият медалист от последния сезон в efbet Лига откри резултата в 18-ата минута. Русев свали с гърди за Валентин Йосков, който навлезе в наказателното поле, но беше фаулиран от Михай Бълаша. С отговорната задача се нагърби гореспоменатият Георги Русев, като националът запази присъствие на духа и отбеляза за 1:0.

Отговорът на румънците можеше да бъде светкавичен. В ответната атака кълбото достигна до непокрития Стефънеску. Дани Наумов се хвърли, за да скъси ъгъла му за стрелба, а това принуди нападателя да избира друг подход чрез прехвърляне. Топката кацна малко зад напречната греда, но дори и да имаше необходимата точност, Елитон бе застанал на голлинията и щеше да изчисти.

С оглед натиска на Сепси, актуалният носител на Купата на Румъния стигна до гол за 1:1. Той беше изключително красив след много премерен изстрел на Козмин Матей. Радостта на №10 обаче бързо бе отнета от главния съдия, който не зачете попадението заради игра с ръка, съобщи Топспорт.

Малко преди двата тима да се оттеглят за почивка, българският тим успя да удвои своята преднина. Михай Бълаша продължи да бъде "жокер" за "червените", след като пак сбърка фатално. Е, този път не направи дузпа, но подари топката на Карагарен, който от 20-тина метра стреля неспасяемо в долния десен ъгъл на опонента.

И това обаче не бе всичко от футболистите на Рибарски за тази част. Още при следващата акция Открадната топка в центъра беше придвижена до Карагарен. Крилото намери дебютанта Пишчевич, а сърбинът със страхотен финт се измъкна от персоналния си пазач и отблизо разстреля румънците за 3:0.

С оглед комфортната си преднина, отборът на ФК ЦСКА 1948 излезе доста отпуснат след паузата. Още в самото начало отлична намеса имаше резервата Генадий Ганев, който за пореден път демонстрира, че е достатъчно добра алтернатива на титуляра Даниел Наумов.

Типично за бразилец, Педриньо изигра егоистично добра атака за българския тим в 70-ата минута. Тогава латиноамериканецът предпочете да шутира от трудна локация, докато напълно непокрит, неговия пас очакваше Стоян Стоичков.

Сепси защити футболната си чест с гол в 72-ата минута за 1:3. Появилият се като смяна ветеран Марио Рондон се възползва от неубедителна изява на Симеон Петров при центриране и с глава много класно намери мрежата на "червените".

Към края нервите на терена бяха повечко от необходимото, като резервата Мариян Тонев влезе в кратка физическа разправия със защитник на Сепси.

Сепси не се отказваше да търси и частичния обрат в проверката. В 82-ата минута селекцията на Ливиу Чиботариу организира добра акция по фланга, а диагоналният удар на резервата Дамашчан премина близо до левия ъгъл на Ганев.

В следващата си контрола ФК ЦСКА 1948 ще има още по-голямо предизвикателство. Среща с балканския хегемон Динамо (Загреб).