3. ЦСКА 1948 загря за Левски с успех над Арис (ВИДЕО)

ЦСКА 1948 загря за Левски с успех над Арис (ВИДЕО)

"Червените" победиха с 2:0 гръцкия си съперник

ЦСКА 1948 записа победа с 2:0 при визитата си на Арис на стадион „Македоникос“ в Солун в приятелски мач.

Това бе последна контролна среща за отбора на Атанас Рибарски, който използва цели 22 футболисти срещу гръцкия тим.

В 16-ата минута Георги Русев проби отдясно и центрира за Антонио Вутов, който не успя да нанесе добър удар и изкара топката в аут.

Пет минути по-късно дебютантът Талис навлезе в наказателното поле и предостави подаване на Русев, той стреля от движение, но над вратата.

В 28-ата минута Владимир Дарида получи пас в наказателното поле и стреля, но след рикошет топката придоби опасна траектория, но излезе над вратата на Ганев.

Второто полувреме започна ударно за ЦСКА 1948. В 49-ата минута влезлият от пейката Стоян Стоичков се възползва от неразбирателство между двама играчи в жълто-черни екипи и отне топката, нанесе удар от около 20-ина метра, вратарят Куеста не се намеси убедително и кълбото влезе се оплете в мрежата му за 0:1.

Десет минути по-късно ЦСКА 1948 реализира и второ попадение. Том Рапнуи направи добър пробив отляво, видя забравения от защитата на Арис Георги Русев, който веднага нанесе удар, който намери вратата на Хулиан Куеста за втори път.

В 77-ата минута Джурашек нанесе удар от границата на наказателното поле, който рикошира в бранител в червено и излезе в корнер, а бранителите на българския тим се справиха при последвалото центриране. Две минути след това Даниел Наумов реагира блестящо при удар с глава на Панагидис.

В добавеното време на срещата Фаторе получи подаване отляво и стреля от движение, но не намери очертанията на вратата на Наумов.

Арис – ЦСКА 1948 0:2

0:1 Стоян Стоичков 49
0:2 Георги Русев 59'

Състави:

Арис Солун (4-3-3): 23. Хулиан Куеста – 22. Моузес Одубаджо, 14. Якуб Брабец, 4. Фабиано, 3. Франко Ферари - 77. Михалис Панагидис, 5. Лукас Руп, 16. Владимир Дарида - 17. Луис Палма, 9. Андре Грей, 11. Кике Саверио

ЦСКА 1948 (4-2-3-1): 33. Генадий Ганев (46' 29. Даниел Наумов) – 24. Ерденис Гурища (6. Пиер-Даниел Нгуида), 87. Симеон Петров (46' 23. Емил Виячки), 5. Елитон (46' 30. Стефан Цонков), 4. Мики Орачев (46' 31. Том Рапнуи)– 18. Ивайло Чочев (46' 28. Неделко Пишчевич), 21. Емил Ценов (63' 22. Реян Даскалов - К)– 10. Георги Русев (К / 46-63') (63' 27. Мариян Тонев), 7. Талис (46' 13. Стоян Стоичков), 99. Радослав Кирилов (К) (46' 8. Педриньо) – 20. Антонио Вутов (46' Валентин Йосков)

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА