3. ЦСКА би Черно море и хвърли ръкавицата на Лудогорец (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА би Черно море и хвърли ръкавицата на Лудогорец (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Червените” спечелиха с 2:0 пред погледа на рожденика Александър Томов, Фо-Поре изгонен в края

ЦСКА победи Черно море за първи път през сезона, след като спечели с 2:0 домакинството си срещу варненци от XXXV кръг на „А” група.

„Червените” стигнаха до успеха с два бързи гола в заключителните минути на първото полувреме и така се приближиха на само 3 точки до лидера Лудогорец преди визитата на шампионите в Ловеч на Литекс.

Мачът на „Българска армия” започна нервно, а преди първия съдийски сигнал поздравления за своя 60-ти рожден ден получи главният акционер на „червените” Александър Томов.

ЦСКА успя първи да наложи своя стил на игра и в 10-ата минута Омар Косоко и Джаксън Менди бяха близо да открият резултата, а в 18-ата минута Гъргоров изведе Косоко, който овладя на гърди и стреля със задна ножица, но топката мина над вратата.

След това играта се накъса, но в 36-ата минута домакините успяха да открият резултата.

Това стана, след като Емил Гъргоров и Иван Стоянов направиха двойно подаване на ъгъла на наказателното поле, а последният успя да се справи с двама бранители на гостите и с шут в далечния ъгъл да направи Китанов безпомощен – 1:0.

Вторият гол на ЦСКА не закъсня и падна само три минути по-късно, когато Тони Силва подаде към Гъргоров, а той с пета изведе Чочев на точката за дузпа. Халфът стреля, а след рикошет в краката на Котев топката придоби параболична траектория и влетя в мрежата – 2:0.

В края на полувремето Черно море бе близо до изравняване, но шутът на Божилов от воле срещна гредата и така „армейците” се оттеглиха на почивка с аванс от две попадения.

Те можеха и да го увеличат почти веднага след паузата, но Ивайло Чочев и Тони Силва пропуснаха от удобни позиции.

Последва хубав пробив и шут по диагонала на резервата Мартин Петров, а в 60-ата минута лагерът на гостите избухна, след като М’Боли спря с ръце в наказателното поле Коконов, но дузпа не последва.

След това темпото на игра спадна, а ЦСКА се прибра в защита и започна да изчаква грешки на съперника.

Такива не последваха, но пет минути преди края Фо-Поре получи втори жълт картон и остави своите с човек по-малко.

В крайна сметка обаче „червените” удържаха преднината си и се поздравиха с успеха.