3. ЦСКА би Марица с 3:1, три греди и невероятен пропуск на Момчил Цветанов (ВИДЕО+СНИМКИ)

Владислав Узунов вкара единственото попадение преди почивката пред над хиляда зрители на "Армията"

ЦСКА записа трета поредна победа в летните си контроли след 3:1 над Марица на "Българска армия" пред около 2 500 „червени” фенове. Единственото попадение преди паузата вкара подвизавалият се през миналия сезон в Хасково Владислав Узунов. Освен гола, „армейците” на Христо Янев удариха и три греди през първата част. След почивката резерата Костадин Хазуров удвои след отлична атака, Георги Стефанов намали след рикошет в крака на Бранеков, а в последната минута Николай Цветков оформи крайното 3:1.

Момчил Цветанов дебютира за ЦСКА след паузата и се отличи с невероятен пропуск. Дебют направи и 14-годишният централен защитник от школата Валентин Антов.

ЦСКА изцяло диктуваше темпото и от самото начало търсеше гола. Талантът Головодов първи стреля опасно, но покрай целта, а след него Йордан Йорданов изпрати над вратата след пас на Радой Божилов.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК

Галчев открадна в центъра в 18-ата минута и пусна вляво за Головодов, който пусна за Владислав Узунов и той се разписа по земя за 1:0.

Узунов можеше бързо да удвои сметката си, когато овладя пас на Божилов, но от границата на наказателното поле нацели лявата греда.

Преслав Йорданов се обърна със защитник на Марица на гърба, но също нямаше късмет и диагоналният му изстрел срещна другата странична греда.

Малшансът продължи да съпътства домакините и в 42-ата минута Йордан Йорданов удари трета греда на сметката на ЦСКА след па на Галчев. Преди почивката вратарят Георгиев се намеси добре и попречи на Преслав Йорданов да удвои.

И след почивката ЦСКА продължи да създава много голови положения, а Момчил Цветанов записа неофициален дебют и се отчете с невероятен пропуск.

След трите греди, момчетата на Христо Янев много бързо стигнаха до втори гол. Галчев чукна с петичка за Головодов, той веднага пусна за Костадин Хазуров, който от чиста позиция направи 2:0.

Марица успя бързо да върне един гол и в 56-ата минута влезлият като резерва Георги Стефанов взе дълъг пас и пред наказателното поле стреля, топката рикошира в крака на Александър Бранеков и прехвърли стража Слави Петров – 2:1.

Момчил Цветанов имаше отличен шанс да се разпише още в първия си мач за ЦСКА, но след като бе намерен от Самир Аясс на метър пред вратата, бишият играч на Литекс и Ботев (Пд) стреля над вратата в стил „Христо Йовов”.

Крайното 3:1 бе оформено от Николай Цветков с последния удар в мача. Момчил Цветанов получи на скорост вдясно, пусна в коридор за Цветков между краката на защитник, Николай Цветков стигна до вратаря и мушна в близкия ъгъл за крайното 3:1.

Следващата контрола на ЦСКА е в събота /25 юли/ от 20:00 часа срещу Вихрен (Сандански) на "Армията".

ЦСКА - Марица 3:1
1:0 Узунов '18
2:0 К. Хазуров '49
2:1 Г. Стефанов '56
3:1 Н. Цветков '90

ЦСКА: 22.Слави Петров, 15.Ангел Грънчов, 16.Александър Бранеков, 4.Божидар Чорбаджийски, 18.Милен Кикарин, 29.Йордан Йорданов, 8.Борис Галчев, 23.Владислав Узунов, 27.Радой Божилов, 11.Павел Головодов, 9.Преслав Йорданов
През втората част в игра влязоха: 1. Господинов, 20. Антов, 21. Райчев, 25. Иванов, 24. Цветков, 10. Александров, 7. Цветанов, 14. Маламов, 19. Аспарухов, 26. Аясс, 17. Хазуров
Треньор: Христо Янев

Марица: 1.Димитър Георгиев, 18.Даниел Спасов, 15.Илиян Енчев, 22.Иван Пудев, 5.Мирослав Живков, 13.Йълмаз Сюлейман, 8.Красимир Иванов, 11.Георги Арабаджиев, 10.Запрян Запрянов, 7.Венци Гюзелев, 9.Иван Генов

"Има и такива мачове", обяви президентът на БФС

Илиан Илиев: Мачът бе тежък и некрасив (ВИДЕО)

Селекционерът на България не бе особено доволен след 0:0 срещу Люксембург в Пловдив

Венци Стефанов: Нашият отбор има бъдеще и ще продължи да надгражда