3. ЦСКА чупи рекорди във "В" група! Победи с 11:0 Ботев (Ихтиман) (ВИДЕО)

ЦСКА чупи рекорди във "В" група! Победи с 11:0 Ботев (Ихтиман) (ВИДЕО)

17-годишен с хеттрик за "армейците".

ЦСКА продължава да чупи рекорди във "В" група след бой с 11:0 над Ботев (Ихтиман).  С хеттрик се отличи 17-годишният Павел Головодов, по два гола добавиха Преслав Йорданов, Костадин Хазуров и Борис Галчев, а по веднъж се разписаха Момчил Цветанов и Николай Дичев.

Това е най-изразителната победа за „червените“ във „В“ група, която ще остане в историята. Успехът е 20 пореден за армейците в шампионата, а головата им разлика набъбна на 90:2.

Днес на "армейците" не достигна само едно попадение, за да изравнят и рекорд от далечната 1951 г., когато те побеждават с 12:0 Торпедо (Русе) в двубой от "А" група.

Резултатът в днешната среща бе открит от Павел Головодов в 8-ата минута, който с техничен фалцов шут  от границата на наказателното не остави шанс на Милетко Христов.

За 2:0 се разписа Преслав Йорданов. В 33-ата минута Витанов изведе Цветков, който стреля, топката мина под плонжа на Христов и намиращият се зад него Момчил Цветанов бутна топката в празната врата - 3:0 за ЦСКА.

Момчетата на Христо Янев не спряха да белаж, като в 43-ата минута отбелязаха ново попадение. Цветков центрира прострелно по земя, играч на гостите не разбра, че Головодов е зад него и пропусна топката, а 17-годишният талант само това и чакаше, за да вкара втория си гол в срещата и четвърти за ЦСКА.

Малко по-късно, в 55-ата минута, все пак логичното се случи и домакините се разписаха за пети път. След отлична атака отляво Цветанов подаде към включилия се Кирил Динчев, който центрира перфектно към Йорданов и таранът вкара отблизо за 5:0.

Осем минути по-късно Павел Головодов оформи своя хеттрик, засичайки центриране отляво на Цветанов. Малко по-късно младокът можеше да се разпише отново, но изпусна очи в очи с вратаря на гостите.

В 71-ата минута резултатът набъбна на 7:0, когато сред голмайсторите се разписа и резервата Костадин Хазуров, оползотворил великолепно подаване на Цветанов.

В 74-ата и 75-ата минути ЦСКА вкара нови два гола, дело на резервата Борис Галчев възползвал се от асистенции на Момчил Цветанов. За крилото на армейците това бе четвърта асистенция в мача.

Синът на Любо Пенев напуска Локо (Пд)

Николас ще последва баща си

ЦСКА вади 3 милиона евро за селекция

ЦСКА праща скаути в Бразилия

Левски с нов спонсор

Левски подписа договор за партньорство с един от големите производители на млечни продукти в България

Футболните национали заминали за Белфаст благодарение на служебното правителство

С усилията на Министерството на спорта, Министерството на транспорта и МС, направихме възможно участието на националния ни отбор по футбол в Белфаст, съобщи служебният министър-председател Димитър Главчев

Оперираха основен играч на Фратрия

Емил Янчев тръгна в големия футбол под ръководството на Илиан Илиев

Бомба! Загорчич прави преврат в Славия

Златомир Загорчич е поискал от Младен Михалев, да отстрани Венци Стефанов и на негово място да дойде Андрей Желязков

Левски и Ботев Пд в битка за талант от Септември

Левски ще влезе в битка с Ботев (Пловдив) за правата на десния бек на Септември - Мартин Полендаков

Любо Пенев заплашва лиценза на Локо Пд?

Треньорският щаб не е получавал пари от лятото

Илиан Илиев и България вървят към исторически рекорд

До края на годината можем да изравним висшето постижение от 12 поредни мача без загуба