3. ЦСКА допусна първи гол във В група – Бранеков си вкара автогол срещу Вихрен (ВИДЕО)

„Червените” победиха убедително в Сандански с 5:1

ЦСКА постигна поредната си резултатна победа в Югозапаната В група в среща от 10-ия кръг. „Червените” спечелиха гостуването си в Сандански на Вихрен с 5:1. Този двубой ще се запомни с това, че „армейците” допуснаха първи гол от началото на първенството. Защитникът Александър Бранеков си вкара автогол късно през второто полувреме в опит да изчисти с глава.

ЦСКА вече има 48 гола на сметката си. В двубоя в Сандански попаденията за „червените” паднаха през първото полувреме. Голмайстори станаха Йордан Йорданов, а Николай Цветков и Костадин Хазуров се разписаха на два пъти.

Двубоят започна много добре за гостите от София. Йордан Йорданов реализира за 1:0 с хубав удар в 7-ата минута. Йорданов финтира двама противникови играчи пред наказателното поле, стреля мощно с десния крак и вкара първия гол в мача.

Николай Цветков отбеляза за 2:0 за гостите в 10-ата минута. Цветков бе изведен добре отдясно, напредна и с точен удар по земя отбеляза второто попадение за "червените".

В 31-ата минута Цветков получи от Кирил Динчев и с не особено силен удар прати топката зад голлинията. Вратарят на Вихрен Захари Димитров се опита да спаси с крак, но не успя да стигне до топката.

След две минути Хазуров вкара дежурния си гол, след като получи топката от Цветков, който проби отдясно. Димитров излезе неразчетено и нападателят на „червените” се възползва от това.

Малко след това гостите от София имаха възможност и за пети гол – Самир Аясс излезе на чиста позиция и стреля, но топката от отби от дясната греда.

В края на полувремето Борис Галчев пусна елегантен пас към Хазуров, той напредна, с лекота преодоля вратаря и се разписа за 5:0.

В 71-ата минута домакините от Сандански бяха много близо да вкарат първия гол във вратата на ЦСКА във В група. Пехливанов преодоля Бранеков в наказателното поле и излезе очи в очи срещу Колев. Последва шут, но право в лявата греда.

Крайното 5:1 бе оформено с автогола на Бранеков в 81-ата минута. Топката бе центрирана, защитникът се опита да изчисти с глава, но прати топката във вратата си. Той не остави никакви шансове на Стоян Колев, който след това проведе сериозен разговор със защитника.