3. ЦСКА е на 1/8-финал за Купата след класика в Балчик (ВИДЕО)

ЦСКА е на 1/8-финал за Купата след класика в Балчик (ВИДЕО)

Асприля се "отпуши" след завръщането си при "армейците"

ЦСКА продължи добрата си форма тази есен и се справи без проблеми с 3:0 при гостуването си на Черноморец Балчик в сблъсък от 1/16-финалите за Купата на България. "Червените" изковаха аванс от два гола още преди почивката, а малко преди края оформиха крайния резултат

На стадиона в Балчик ЦСКА се възползва от грешка на домакините и поведе в резултата още във втората минута. Даниел Георгиев върна топката назад, като Георги Радев я остави за вратаря Димитър Илиев. Той обаче се поколеба и даде възможност на Данило Асприля да влезе на шпагат и да прати топката в мрежата, вкарвайки първия си гол в официален мач за "червените"!

В 36-ата минута имаше съмнения за игра с ръка на футболист на втородивизионния тим в наказателното поле, но не бе отсъдена дузпа.

Три минути преди края на редовното време Сейни Санянг центрира отляво. В наказателното поле Георги Радев не успя да противодейства на Асприля, който с първото си докосване си спря топката и с второто я прати в мрежата на Черноморец Балчик - 2:0 за ЦСКА!

Второто полувреме започна спокойно, като и двата отбора имаха възможности да стигнат до наказателното поле на противника, но нито един от двамата вратари нямаше работа.

В 56-ата минута центриране отдясно намери Джонатан Нсонде в наказателното поле, но той бе блокиран и не успя да стреля много опасно, което позволи на Евтимов да се намеси безпроблемно.

Последваха по-скучни минути на стадиона в Балчик, тъй като домакините не можеха да застрашат вратата на ЦСКА, докато хората на Нестор Ел Маестро водеха спокойно в резултата.

Осем минути преди края на редовното време Браян Кордоба върна топката към Евтимов. Той опита да изчисти, но вместо това уцели Нсонде, като топката тръгна застрашително към вратата, но промени траекторията си и мина покрай левия страничен стълб.

Така се стигна до 89-ата минута, когато играчите на Нестор Ел Маестро изпълниха заучен пряк свободен удар вляво от вратата на домакините. Топката бе центриране ниско към близката греда, където Джонатан Линдсет изпревари противниковите футболисти и прати топката за трети път в мрежата на Черноморец Балчик!

Черноморец Балчик - ЦСКА 0:3

0:1 Морено 2
0:2 Асприля 42
0:3 Линдсет 89

Стартови състави:

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 3. Сейни Санянг, 19. Иван Турицов, 22. Енес Махмутович, 13. Браян Кордоба, 21. Амос Юга (К), 14. Тобиас Хайнц, 17. Емануел Шакич, 8. Станислав Шопов, 30. Данило Асприля, 9. Дюкенс Назон

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо