3. ЦСКА е жив! "Армейците" разгромиха Локо София и се изравниха по точки с Лудогорец и Левски (видео)

След страхотни изпълнения "червените" победиха с 4:0 пред мощната подкрепа на своите фенове

Отборът на ЦСКА постигна много важна победа над Локомотив София в отложен мач от 16-ия кръг на "А" група. "Армейците" разгромиха "железничарите" с 4:0 и се върнаха на върха в класирането с равни точки с Лудогорец и Левски. Антон Карачанаков откри резултата в 28-ата минута с изключително изпълнение. През втората част Присо удвои в 76-ата, а Бандаловски и Мораес довършиха съперника с голове в 82-ата и 85-ата минута.

Окрилени от мощната подкрепа на своите фенове, които бяха много повече в сравнение с предишното домакинство на Монтана преди няколко дни, „червените” започнаха по-активно срещата.

Началният домакински натиск обаче не даде резултат и постепенно „железничарите” изравниха играта. Гостите направиха всичко възможно, за да опазят най-опасния в състава на ЦСКА Жуниор Мораес като на няколко пъти спираха бразилеца с груби нарушения.

Изолирането на голмайстора на „червените” обаче даде възможност на младия Антон Карачанаков да блесне с феноменално изпълнение в 28-ата минута. Бившето „орле” получи топката в половината на Локомотив и след като преодоля двама бранители отправи неспасяем удар от около 25 метра, пращайки топката в горния ляв ъгъл. Това бе дебютен гол за Карачанаков с „червената” фланелка в „А” група, след като той бе отбелязвал подобни попадения, но в контролни срещи.

Само две минути по-късно домакините можеха да удвоят предината си след като Присо нахлу отдясно в наказателното поле и пусна топката успоредно на голлинията към Мораес, който обаче от няколко метра стреля право във Валентин Галев.

В оставащите минути до края на полувремето футболистите на Стойчо Младенов владееха инициативата, но не стигнаха до повече чисти голови положения. От своя страна гостите имаха претенции за дузпа, след като Даниел Пеев се строполи в наказателното поле след съприкосновение с Иван Бандаловки. Главният рефер Христо Ристосков обаче остана безмълвен.

През втората част темпото на игра спадна. Младен Стоев влезе в игра за Локомотив още на почивката, а с течение на времето и бившият играч на ЦСКА Владимир Манчев се появи на терена.

Стойчо Младенов пък замени голмайсторът Карачанаков с Григориан Паун. Именно румънецът можеше да удвои преднината на „армейците” в 68-ата минута, когато засече с глава центриране на Бандаловски отдясно, но блестящият рефлекс на Галев запази резултата 1:0.

От своя страна гостите разчитаха главно на удари от далечна дистанция, които не дадоха резултат.

Домакините играха по-прибрано през второто полувреме и спокойно очакваха своите шансове.

Те не закъсняха и в 76-ата минута Нджонго Присо загатна, че все пак има потенциал след като преодоля Бранеков в наказателнотпо поле и останал очи в очи с Галев хладнокръвно отбеляза за 2:0.

Второто попадение явно обезсърчи „железничарите”, които съвсем свалиха гарда и допуснаха да бъдат разгромени в последните минути.

В 82-ата минута Иван Бандаловски придаде класическо изражение на резултата след като открадна топката на границата на наказателното поле и с много силен удар не остави шансове на Галев, след като кълбото първо срещна лявата греда, за да спре в мрежата за трети път.

Само три минути по-късно и Жуниор Мораес записа името си сред голмайсторите след като получи топката в близост до пеналтерията и с безпощаден удар я прати в горния десен ъгъл на вратата.

По този начин „армейците” се върнаха на втората позиция, изравнявайки се по точки с Лудогорец и Левски, като и трите тима имат по 45. Локомотив София пък е на незавидното 12-о място с 16 пункта.

ФОТОГАЛЕРИЯ С ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо