3. ЦСКА громи с "добро число" преди реванша с Левски (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА громи с "добро число" преди реванша с Левски (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" дадоха заявка за третото място след разгром със 7:0 над Любимец

ЦСКА даде заявка за третото място след разгром 7:0 над Любимец. „Червените”, които постигнаха най-изразителната си победа през този сезон, напомпаха самочувствието си преди реванша за купата срещу Левски идния четвъртък. С два гола на „Армията” се отличи Антон Карачанаков. По един добавиха Омар Косоко, Емил Гъргоров, Венцислав Василев, Григор Долапчиев и Ивайло Чочев. За състава на Любимец Иван Вълчанов удари греда, а Тевия опитва да прехвърля Мболи при първия удар за гостите в мача през второто полувреме.

С успеха тимът на Стойчо Младенов се изкачва на третото място в класирането преди последните мачове за есента на Левски и Ботев (Пд) съответно срещу Нефтохимик и Черно море. „Армейците” са с 42 точки, с 2 над Левски и с 3 над Ботев. Те допуснаха само 2 гола през есента на свой терен.

До края на редовния сезон остават още 3 кръга, които ще се изиграят през пролетта, като на върха ще зимува Литекс с 50 точки.

Сред 11-те на ЦСКА се завърна Мартин Петров, който остана резерва при 0:0 с Литекс, но се контузи. Марсиньо пропусна мача заради наказание и бе заместен от бившия национал. Като титуляри започнаха още Карачанаков и Косоко. Сидибе, който бе титуляр срещу Литекс, пък разочарова седна на пейката. Червените имат известни проблеми и в защита. Апостол Попов и Жереми фо-Поре са с проблеми след двубоя в Ловеч, като отпаднаха от групата. През второто полувреме Стойчо Младенов даде шанс на Долапчиев и Витанов.

Омар Косоко откри от втория път. Бенинският национал отбеляза в 6-ата минута, след като проби през центъра на защитата.

Антон Карачанаков покачи в 14-ата минута, когато беше елементарно изведен сам срещу Рашков и не сгреши.

Защитата на Любимец буквално се разхождаше. Така тя допусна и Мартин Петров да засича центриране от втора позиция, но опитният играч шутира в аут.

Прехвърлящ удар на Марто срещна гредата преди първия половин час, докато малко след това Чочев търколи топката по голлинията от нулев ъгъл.

Междувременно Петров, който пристигна на „Армията” по средата на полусезона, получи контузия в коляното и на почивката бе заменен. Но преди нея Гъргоров направи класическа преднината на домакините на добавка.

За второто полувреме наставникът на ЦСКА Стойчо Младенов пусна в игра младите Григор Долапчиев и Петър Витанов. За втория това бе дебют в „А” група.

Реферът не отсъди абсолютна дузпа за ЦСКА в 51-ата минута, когато Сакелариу игра с ръка в наказателното поле, преди центриралият за това Венцислав Василев да направи 4:0. Той засече с глава последвалото изсипване ъгловия удар и прати в обратния ъгъл.

Витанов се изяви с асистенция две минути по-късно, когато пусна за Карачанаков, който плъзна в далечния ъгъл за 5:0.

След порция пропуски пред Рашков резултатът набъбна още. За 6:0 вкара Долапчиев, който засече успоредно подаване на Карачанаков.

Любимата на друга публика цифра 7 светна в 67-ата минута. Долапчиев намери Чочев с едно докосване и последният не остави шансове на Рашков с моментален удар в левия ъгъл.

Най-чистото положение Любимец създаде в 76-ата минута, когато Вълчанов уцели десния страничен стълб.

Така ЦСКА постигна най-убедителната си победа през сезона след 5:0 над Локо (Сф) за първенство и 6:2 над Хасково за купата.

Любимец записа 6-и мач без победа, при 5 загуби и 1 равенство. Тимът на Красимир Мечев остава в зоната на изпадащите, 12-ти с 18 точки, на 6 от спасителния бряг.

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза