3. ЦСКА и Тянджин Теда си размениха по гол (ВИДЕО)

ЦСКА и Тянджин Теда си размениха по гол (ВИДЕО)

"Армейците" допуснаха гол в последната контрола в Испания

ЦСКА завърши наравно 1:1 с 13-тия от изминалия сезон в китайската Суперлига Тянджин Теда в контролна среща, играна в Марбея. "Армейците" успяха да поведат с ранно попадение още в 7-та минута. Тогава Роланд Алберг центрира от пряк свободен удар и Фернандо Каранга с глава беше точен за 1:0. До средата на първото полувреме момчетата на Стамен Белчев владееха двубоя, като създадоха няколко опасни положения. В 27-та минута Музепер центрира към Джонатан, който с глава изравни резулата. Малко след това Музепер нацели гредата с далечен удар.

През втората част темпото на игра спадна. Франк Ачемпонг в 51-та минута нацели страничната греда. Тяндзин създаде още положения пред вратата на появилия се като резерва Слави Петров, но младият страж не допусна попадение. В самия край на двубоя Джон Оби Микел можеше да донесе успеха на китайския клуб, но ударът премина встрани.

Стартов състав на ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас (в), 3. Жеферсон Телес, 4. Божидар Чорбаджийски (к), 5. Николай Бодуров, 23. Александър Дюлгеров, 16. Раул Лое, 20. Тиаго Родригес, 10. Роланд Алберг, 17. Енрике Рафаел, 19. Кирил Десподов, 9. Фернандо Каранга

Резерви: 1. Слави Петров (в), 25. Александър Барт, 18. Александър Георгиев, 11. Станислав Манолев, 26. Валентин Антов, 29. Никола Борисов, 24. Божидар Чуканов, 27. Радослав Живков, 7. Жан Бланко

Най-интересното по минути:

90' КРАЙ НА СРЕЩАТА! ЦСКА - Тянджин Теда 1:1

89' Джон Оби Микел беше близо до второ попадение, но ударът му премина встрани от вратата.

77' Удар на Франк Ачемпонг и нова намеса на Слави Петров

69' Опасно положение на китайците беше спасено от Слави Петров

60' Слави Петров смени Черниаускас на вратата на ЦСКА

57' Изстрел на Роланд Алберг мина над вратата

51' Франк Ачемпонг нацели гредата. Китайците бяха близо до второ попадение.

46' Начало на втората част.

45' Край на първото полувреме - 1:1

45' Възможност за "армейците" след многоходова акция, но ударът на Тиаго беше блокиран.

34' Опасен пряк свободен удар пред вратата на ЦСКА. Ударът на Музепер обаче мина над вратата.

28' Опасен удар на Музепер от далеч, който нацели напречната греда.

27' 1:1! Джонатан изравни с глава след центриране отляво на Хосе Музепер.

24' Добра възможност за ЦСКА, но ударът на Кирил Десподов беше блокиран.

7' 1:0 за ЦСКА. Фернандо Каранга отбелязва ранно попадение за "армейците", след като Алберг центрира от фаул и бразилецът засече с глава.

1' Начало на мача

Официално: „Колежа“ вече е от IV категория на УЕФА

„Нашият дом е готов да приеме мачове от най-високо ниво“, похвалиха се от Ботев Пд