3. ЦСКА излъга Берое в 91-ата минута (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА излъга Берое в 91-ата минута (ВИДЕО+СНИМКИ)

Пламен Крачунов приближи "червените" на 3 точки от Лига Европа

ЦСКА взе сладка победа с 1:0 в добавеното време на гостуването си на Берое по пътя към Лига Европа. С гол на Пламен Крачунов в 91-ата минута „червените” отново имат аванс от три точки пред Ботев (Пд) на третото място в класирането.

ЦСКА имаше инициативата през по-голямата част от първото полувреме, като Делев пропусна най-добрата възможност за гостите. Темпото пък не беше особено високо – обичайно за българските стандарти. През второто полувреме двата тима се наритаха и чак в края тръгнаха да се побеждават. „Червените” обаче бяха по-хитри. Анисе пропусна сам срещу Караджов преди Крачунов да забоде топката в мрежата при центриране от свободен удар в продължението.

Така Берое, който взе Купата на България преди четири дни, не можа да вземе първи успех над ЦСКА от 1990 г. насам, а „червените” направиха важна крачка към Лига Европа. Два кръга преди края на шампионата тимът на Милен Радуканов се нуждае от само три точки, за да бъде недостижим на третото място, защото има по-добри показатели в директните мачове срещу Ботев (Пд).

Още във 2-ата минута „червените” можеха да открият резултата. След хвърляне на тъч Платини се измъкна от Иво Иванов, като навлезе в наказателното поле и шутира силно по диагонала, но не намери очертанията на вратата.

В 8-ата минута Спас Делев беше изведен от дълбочина сам срещу вратаря, но асистент реферът Иван Вълчев вдигна засада. На повторенията обаче изглеждаше, че бързакът от село Ключ е поне на една линия с последния в защитата на Берое.

ЦСКА създаде най-чистата си възможност за първата част три минути по-късно, когато Делев отне топката от Веско Пенев и излезе сам срещу Караджов, макар и под ъгъл. Нападателят опита да пробие бившия си съотборник между краката, но Караджата затвори краката си и блокира.

Берое действаше по-пасивно и разчиташе на изненадите. В 16-ата минута Георги Андонов преодоля с лекота Венцислав Василев по левия фланг, но центрира лошо и потенциалната опасност пропадна.

Постепенно темпото стана приспивно. ЦСКА опита няколко прострелни центрирания, с които Караджов се справи. Веднъж и Платини, който за пореден път играеше без настроение, стреля с глава, но неточно.

Пет минути преди почивката Берое беше близо до гола. След изпълнение на свободен удар от дълбочина непокритите Борислав Стойчев и Георги Андонов се хвърлиха да засичат топката, но не успяха да я достигнат и тя излезе в аут.

Положенията на заралии се изчерпаха с един неточен шут от въздуха на Дончо Атанасов, също встрани от вратата.

След подновяването на играта положенията намаляха, а нарушенията зачестиха. Въпреки това главният рефер показа само един жълт картон – на Пламен Крумов. Иначе Лоузейро се самоконтузи, след като изрита грубо Чочев, и бе заменен. Подобна бе ситуацията с Иво Иванов, който обаче успя да доиграе мача.

Иначе двата отбора си размениха по няколко далечни шута, които се оказаха неточни –Платини, Делев и Саша шутираха за ЦСКА, а Георги Андонов за Берое. Веднъж Здравко Илиев проби, но центрира право в ръцете на Черни.

В края на срещата темпото се увеличи. В 83-ата минута „червените” бяха най-близо до попадението. Анисе получи топката на чиста позиция в наказателното поле, останал очи в очи с Караджов. Но стреля твърде несериозно, като не затрудни вратаря, избил слабия му удар по тревата. Топката тръгна към Делев, който бе изпреварен от Веско Пенев.

Иван Бандаловски си изпроси поредния глупав жълт картон. Бандата направи истинска волейболна блокада при опит на Караджов да хвърли топката в предни позиции и бе предупреден официално. Така той ще пропусне следващите три мача (2 от настоящия сезон и 1 от следващия).

В назначеното 3-минутно добавено време ЦСКА стигна до така важния гол. Пламен Крачунов беше оставен непокрит при изпълнение на свободен удар и фалцово с глава матира Караджов за крайното 1:0.

В оставащите два кръга "армейците" имат мачове срещу Пирин (ГД) като домакини и Локо (Сф) като гости, в които трябва да съберат още само 3 точки. Берое ще играе в Лига Европа като носител на националната купа.

Етър 3 точки отнети.
В състезание, в което два отбора завършат с равен брой точки, класирането ще се определи по следният начин: