3. ЦСКА изнесе лекция на младоците от Етрополе и им писа „много добър” на ледената пързалка в Благоевград (ВИДЕО+СНИМКИ)

Отиващият си Тасио вкара два, Анисе, Присо и юношата Долапчиев също се разписаха за 5:0 на „Христо Ботев”

ЦСКА надигра и победи с категоричното 5:0 Чавдар (Етрополе) в осминафинална среща-реванш от турнира за Купата на България.

Заради проблемите със стадиона на „червените”, двубоят се игра на стадион „Христо Ботев” в Благоевград, на който присъстваха не повече от 1000 зрители.

Сред тях бяха изпълнителният директор на „армейците” Георги Илиев-Майкъла, контузеният футболист на тима Антон Карачанаков, бившият нападател на „червените” Спас Делев и легендата Димитър Пенев, както и собственикът на Чавдар (Етрополе) Емил Димитров. Теренът на стадиона бе добре почистен, но заледен, а това затрудни доста футболистите и на двата отбора.

Галерия от мача вижте ТУК!

Тези на ЦСКА обаче показаха по-голямо желание за успех и и определено бяха по-агресивни на терена, така че напълно резонно стигнаха до успеха. Тон за головото шоу в Благоевград даде Абел Анисе, който в 16-ата минута бе изведен отлично от Сержиньо и без да се бави копна топката над излизащия да го посрещне вратар на Чавдар (Етрополе) от малък ъгъл за 1:0.

Първата опасна атака за гостите дойде в 39-ата минута, когато Крачунов допусна единствения, роден в Етрополе футболист на Чавдар - Николай Ботев, да мине зад гърба му, но последният стреля право в тялото на вратаря Черни, макар и да бе сам срещу него.

Веднага след това в сила влезе правилото „като не вкараш, ще ти вкарат” и ЦСКА поведе с два чисти гола, тъй като в ответната атака Присо проби отдясно и пусна топката към вратарското поле, откъдето Тасио я прати в мрежата за 2:0.

След почивката на терена сякаш имаше само един отбор – този на ЦСКА. Момчетата на Стойчо Младенов показаха, че се забавляват на терена и без затруднения вкараха още три гола, които можеха да бъдат и повече, при малко по-сериозно отношение отстрана на „червените”.

В 49-ата минута Тасио направи преднината на „армейците” класическа, след като вратарят на гостите Владислав Митев излезе необмислено и след рикошета кълбото попадна у нападателя, за когото остана най-лесното и той не сбърка за 3:0.

След попадението наставникът на ЦСКА Стойчо Младенов направи две бързи промени и даде шанс на младоците Григор Долапчиев и Васил Попов да запишат игрови минути. След повече от 1700 такива без гол с червената фланелка се разписа Нждонго Присо, който успя в 64-ата минута да реализира след изключително техничен пас на изигралия страхотен двубой Сержиньо.

В края на срещата остана време и юношите на ЦСКА да покажат, че търсят своето място под слънцето.

В 87-ата минута Станко Йовчев събра няколко защитници на гостите пред наказателното поле и подаде към Григор Долапчиев, за да може последният да вкара първия си гол с червения екип с прецизен шут по диагонала и така да оформи крайното ЦСКА – Чавдар (Етрополе) 5:0.

По този начин „армейците” приключиха 2012 година и се класираха за ¼-финалите на турнира за Купата на България с общ резултат 7:0.

Станислав Генчев: Левски не заслужаваше да загуби от Ботев (ВИДЕО)