3. ЦСКА изпусна Дуисбург от 3:0, завършвайки 3:3

ЦСКА изпусна Дуисбург от 3:0, завършвайки 3:3

ЦСКА и германският Дуисбург завършиха 3:3 в последната контролна среща на българския тим от лагера в Санкт Вайт. До 21-ата минута „червените” водеха с 3:0 след попадения на Маркиньос, Котев и Стоянов. След колективни грешки на защитата обаче се стигна до изравняване.

Така на лагера в Австрия ЦСКА записа една победа, едно равенство и 4 загуби.

„Армейците” започнаха вихрено първата част. Още в 3-ата минута, миналият проби в руския Амкар (Перм) Маркиньос даде преднина на „червените”. Халфът простреля вратаря на Дуисбург Щарке от около 23 метра за 1:0.

ЦСКА продължи в същото темпо и само няколко минути по-късно Маркиньос и Руи Мигел излязоха на добра позиция, но не отиграха добре ситуацията. В 16-ата минута защитникът Кирил Котев засече с глава центриране на Тодор Тимонов и направи 2:0.

Отново Тимонов бе в основата и на третия гол. Известният с прякора си Принца на Пловдив футболист намери Иван Стоянов и бившият играч на Сливен с глава реализира трети гол в полза на ЦСКА. 2 минути по-късно Стоянов се отскубна от защитата на Дуисбург и бе съборен в наказателното поле на германците, но главният съдия, който в този мач бе жена, не отсъди бялата точка.

Последва успокояване в редиците на българския тим, от което се възползва отборът от Втора Бундеслига. В 38-ата минута Н’Диайе засече с глава центриране от свободен удар и намали резултата, а в 44-ата отново след центриране Мамаду Диабанг бе точен за 2:3.

При този резултат завърши и първото полувреме на срещата.
На почивката двамата треньори направиха множество смени. В игра за Дуисбург се появи българският национал Чавдар Янков, който през този сезон ще играе в „зебрите” като преотстъпен от Хановер 96.

Няколко отлични изяви на вратата на ЦСКА направи резервният вратар Иван Караджов, преди в 71-ата минута той да капитулира пред удара на Кристиан Тиферт.

В 80-ата минута топката кацна върху горната греда на Караджов след удар на Вагнер, който получи пас именно от Янков.

До края на мача резултатът остана непроменен – 3:3.

(3:3) Тиферт 71’

ЦСКА: Чавдаров, Минев, Котев, Камано, Маркес, Янчев, Янев, Маркиньос, Иван Стоянов, Руи Мигел, Тимонов (Караджов, Иванов, Тодоров, Зехиров, Давид Силва, Морозс, Арибас, Делев, Петров)

ДУИСБУРГ: Щарке, Корзинец, Фаренхорст, Шлике, Виньо, Гърлич, Тарараче, Сахан, Еде, Н'Диайе, Диабанг (Херцог, Вили, Тиаго, Куемаха, Бодзек, Грюнд, Тиферт, Янков, Адлер, Майкон, Вагнер)

"Моряците" могат да съжаляват, че не разгромиха Спартак Вн, написа той

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна! (ВИДЕО)

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение! (ВИДЕО)

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби