3. ЦСКА катастрофира тежко във Варна (ВИДЕО)

ЦСКА катастрофира тежко във Варна (ВИДЕО)

Спартак с историческо 3:0, изпусна разгром

Спартак Варна разгроми ЦСКА с 3:0 у дома в мач от третия кръг на efbet Лига и по този начин постигна първа победа над „армейците“ от 1997 г.

Ахмед Ахмедов вкара отблизо срещу бившия си отбор в 14-ата минута след заучено изпълнение на ъглов удар. Ахмедов заби втори гол на бившия си отбор в 39-ата минута, когато отправи точен удар с левия крак след пас на Ромееш Ивей. В 59-ата минута Иван Дюлгеров си вкара автогол, след като удар на Филип Лесняк стреля и след удар в гредата, топката се удари в гърба на вратаря на гостите и влезе в мрежата му.

С тази победа тимът на Александър Томаш събра 7 точки и заема второто място във временното класиране на шампионата, докато хората на Томислав Стипич са 10-и с 3 точки в актива си.

Мачът във Варна започна с натиск на ЦСКА, но Спартак Вн направи добра контраатака във втората минута, при която Ахмед Ахмедов получи топката на границата на наказателното поле, завъртя се и стреля, но Иван Дюлгеров внимаваше и спаси.

В 6-ата минута гол на ЦСКА не бе зачетен заради засада на Улаус Скаршем.

Натискът на ЦСКА продължи, но по-добрите положения бяха за "соколите", които в 14-ата минута стигнаха до ъглов удар, след като удар на Ахмедов бе спасен от Дюлгеров.

При ъгловия удар топката бе центрирана от Антонио Вутов, стигна до Александър Цветков, който плонжира и стреля с глава. Топката стигна до Ахмедов, който отблизо с пета я насочи в мрежата на "червените" - 1:0 за Спатрак Варна!

След като вкара Ахмедов вдигна ръзете си и не се зарадва, показвайки уважение към ЦСКА, където игра и с който влезе в групите на Лига Европа през сезон 2020/2021 г.

В 21-ата минута Дюлгеров направи великолепно двойно спасяване, като първо спаси с една ръка опит за прехвърлящ удар на останалия сам срещу него Ахмедов, а секунди след това изчисти силен шут по диагонала на Ромееш Ивей!

Шест минути след това домакините разиграха добре в центъра, след което топката стигна до Антонио Вутов, който изведе Ахмед Ахмедов на стрелкова позиция, но ударът на голмайстора завърши с топка в левия страничен стълб!

Спартак продължи да е заплаха за ЦСКА на контраатака и в 39-ата минута падна втори гол в мрежата на "армейците". Ромееш Ивей получи топката пред наказателното поле, като бе затворен, но подаде към Ахмедов и то с левия крак вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на гостите - 2:0 за Спартак Вн!

До края на първата част ЦСКА опита да осъществи атаки към вратата на Мартин Величков, но без успех и се оттегли на почивка с два гола пасив. На полувремето Томислав Стипич извърши четворна смяна и на терена се появиха новото попълнение Джейсън Локило, както и Иван Турицов, Браян Кордоба и Матиас Фаетон.

В 56-ата минута Тибо Вион стигна до дълго диагонално подаване в наказателното поле, но ударът му бе спасен от Величков.

Кошмарът за ЦСКА стана пълен в 59-ата минута, когато Филип Лесняк проби през центъра и стреля силно. Топката рикошира в десния страничен стълб, след което се удари в гърба на Иван Дюлгеров и влезе в мрежата му за 3:0!

В следващите минути играта се накъса и ЦСКА не успяваше да създаде достатъчно голови положения пред вратата на "соколите".

В 69-ата минута Дюлгеров спаси удар на Ивей, но крилото на Спартак Вн бе в засада.

Четвърт час преди края на мача се наложи вратарят на домакините да бъде изнесен на носилка, тъй като се контузи.

В 83-ата минута ЦСКА стигна до едва втория си точен удар в мача, като го отправи Георги Чорбаджийски с глава, но не затрудни влезлия като резерва на вратата Никола Виденов.

Секунди след началото на добавеното време на мача Матиас Фаетон бе фаулиран от Виденов в наказателното поле на варненци, но не бе отсъдена дузпа заради засада на футболиста от Гваделупа. Спартак Варна отговори с много неточен удар на Берна след пас на Даниел Халачев в 94-ата минута.

До края на двубоя ЦСКА опита да стигне до почетен гол, но такъв не падна и "соколите" постигнаха велика победа над "армейците", които ще трябва да си вадят много изводи след тежката загуба, която е първа за ЦСКА срещу Спартак Вн от 1997 г. насам.

В следващия кръг Спартак Варна ще гостува на Славия, като мачът на стадион „Александър Шаламанов“ по програма е на 9 август. За ЦСКА пък предстои гостуване в Бистрица срещу ЦСКА 1948 на 11 август.

Спартак Вн – ЦСКА 3:0

1:0 Ахмед Ахмедов 14
2:0 Ахмед Ахмедов 39
3:0 Иван Дюлгеров аг 59

Спартак Вн: 76. Мартин Величков (76' - 89. Никола Виденов), 4. Франьо Пърце, 5. Йоан Бауренски, 6. Александър Цветков, 8. Филип Лесняк, 14. Ромееш Ивей, 16. Кристиан Илич (75' - 7. Берна), 21. Па Конате (74' - 11. Виктор Митев), 29. Ахмед Ахмедов (90'+1' - 99. Даниел Халачев), 39. Антонио Вутов (59' - 88. Радослав Димитров), 44. Ангел Грънчов (К)

Резерви: 89. Никола Виденов, 3. Матео Петрашило, 7. Берна, 11. Виктор Митев, 18. Даниел Иванов, 22. Александър Янчев, 77. Любослав Маринов, 88. Радослав Димитров, 99. Даниел Халачев

Старши треньор: Александър Томаш

ЦСКА: 25. Иван Дюлгеров, 3. Сейни Санянг (46' - 19. Иван Турицов), 4. Християн Петров, 5. Лумбард Делова (72' - 30. Петко Панайотов), 15. Тибо Вион, 26. Марселино Кареасо, 8. Станислав Шопов (46' - 22. Джейсън Локило), 10. Джонатан Линдсет (К), 14. Тобиас Хайнц (46' - 11. Матиас Фаетон), 7. Улаус Скаршем (46' - 13. Браян Кордоба), 16. Георги Чорбаджийски

Резерви: 12. Марин Орлинов, 13. Браян Кордоба, 22. Джейсън Локило, 19. Иван Турицов, 29. Иван Тасев, 91. Йоан Борносузов, 11. Матиас Фаетон, 30. Петко Панайотов, 24. Юлиан Илиев

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо