3. ЦСКА лидер в „А” група след 3:0 над Берое

ЦСКА лидер в „А” група след 3:0 над Берое

Коста Янев, Йордан Тодоров и Иван Иванов донесоха втора убедителна победа за "червените" в "А" група под проливния дъжд на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен.

Вицешампионът ЦСКА записа втора поредна победа в „А” група срещу Берое, на тежкия терен в Сливен. Срещата се игра на стадион „Хаджи Димитър” при много лоши метерологични условия.

През целия мач валя проливен дъжд и имаше много силен вятър, който в много ситуации пречеше на играчите. С тази победа ЦСКА се изкачи на челна позиция в А „група”, с актив от 6 точки, но по добра голова разлика от Левски.При това положение „червените могат да бъдат изместени само от Литекс, които играят утре с Пирин в Ловеч.

Мачът започна с лек натиск на символичния домакин ЦСКА. Бързо обаче играта се изравни в центъра, докато „червените” не поведоха в резултата. Коста Янев вкара първи гол с "червената" фланелка, след като се възползва от добър пробив на Иван Стоянов отляво, който подаде към хлафа на границата на наказателното поле и той отбеляза за 1:0 с хубав нисък удар в 17-тата минута.

След като ЦСКА поведе, играчите се прибраха изненадващо в своята половина, което помогна на момчетата от Стара Загора да създадат няколко опаси положения. До края на първото полувреме не се случи нищо интересно, освен  че  съдията Ахмед Ахмед прекрати полувремето в 44-тата минута.

През втората част времето се влоши и дъждът се усили. Това обаче не попречи на футболистите да играят по-открито, отколкото през първото полувреме. Първите десет минути на втората част бяха доста скучни, като футболистите се надиграваха главно в центъра, което не доведе до нито едно опасно положение пред двете врати.

Първата опасна ситуация се оказа и печеливша за ЦСКА, когато след разбъркване в наказателното поле и голяма грешка на защитата на Берое Йордан Тодоров се възползва и се разписа отблизо с десния крак във вратата на гостите в 63-тата минута.

Тогава, вместо да започнат да атакуват, мочетата на Илиан Илиев се прибраха неочаквано в своята половина. Благодарение на това ЦСКА успя да отбележат и трети гол чрез Иван Иванов, който успя да се разпише с глава след центриране от корнер на Минев във 82-ата минута.

Така "армейците" постигнаха още една добра победа за самочувствие преди важните двубои с Динамо (Москва) за Лига Европа.

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо