3. ЦСКА марширува напред за Купата след успех над Спартак в Плевен (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА марширува напред за Купата след успех над Спартак в Плевен (ВИДЕО+СНИМКИ)

Преслав Йорданов стана герой за „червените” за крайното 2:0

ЦСКА победи Спартак (Плевен)  и се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България. „Червените” сразиха коравия си съперник, който се подвизава в Б група, с 2:0. Голмайстор стана нападателят Преслав Йорданов.

Така, тимът на Спартак продължи да няма победа като домакин над този съперник вече 42 години. За последно плевенчани победиха ЦСКА у дома през 1973 година. Тогава „червените” отстъпват с 1:2.

През първото полувреме отборът на доминираше, особено в началните минути. „Червените” обаче трудно стигаха до голови ситуации заради добре подредената защита на Спартак. Първото положение стана в 13-ата минута. Тогава Преслав Йорданов получи добър пас от Момчил Цветанов, нападателят обаче не успя да намери очертанията на вратата от около 4-5 метра.

Натискът и агресията на гостите от София даде своя резултат в 24-ата минута. Борис Галчев пусна към Кирил Динчев по дясното крило, той напредна и центрира към близката греда, където беше Преслав Йорданов, като този път без грешка – 1:0.

След това „армейците” има още няколко добри положения да удвоят преднината си, но Цветанов и Йордан Йорданов нямаха късмет.

Отборът на Спартак погледна много по-смело към вратата, пазена от Анатоли Господинов. Домакините заиграха по-уверено и в 40-ата минута Богомил Христов бе много близо до това да изравни. Той шутира силно по земя, топката тупна точно пред Господинов, но той успя да избие в ъглов. Малко след това капитанът Васил Шопов изпробва късмета си с шут от над 30 метра – стражът на „армейците” и този път не допусна изненада и улови.

Спартак (Плевен) излезе преобразен през второто полувреме и ролите на съперниците се размениха. Домакините играха много по-настоятелно, агресивно, пресираха „червените” и създадоха не малко грижи на Господинов и защитата пред него. В 54-ата минута Цветомир Тодоров шутира силно от чиста позиция, но прати в право в тялото на Чорбаджийски.

Въпреки добрата си игра през втората част, в 85-ата минута домакините допуснаха грешка в защитата, която позволи на Самир Аясс да навлезе в наказателното поле. Той веднага намери непокрития Преслав Йорданов и сам срещу вратаря вкара второто си попадение, с което сложи точка на спора в този мач.

Потвърди се новина на NS: Хебър представя Акрапович до часове

Бруно Акрапович до часове трябва да бъде представен като нов старши треньор на Хебър