3. ЦСКА мечтае за финала за Купата след удар над Берое (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА мечтае за финала за Купата след удар над Берое (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Червените” се наложиха с 2:0 в Стара Загора, капитанът Галчев вкара с глава

ЦСКА постигна много важна и престижна победа в  първия полуфинал от турнира за Купата на България. „Червените”, които  са лидери в Югозападната В група, се наложиха с 2:0 над четвъртия в А група Берое на препълнения стадион в Стара Загора. Феновете на столичния отбор създадоха уникална атмосфера с впечатляваща хореография през втората част. Голмайстори за „армейците” станаха Самир Аясс и капитанът Борис Галчев.

Заралии през цялото време владееха повече топката, доминираха, но „червените” бяха тези, които се възползваха от положенията си. ЦСКА можеше да се поздрави и с класическа победа, но Преслав Йорданов удари греда през първото полувреме.

Реваншът е на 20-и април на стадион „Българска армия”.

Срещата започна по възможно най-добрия начин за „червените”. Отборът на треньора Христо Янев проведе контраатака, след като Берое изгуби топката в средата на терена. Станислав Маламов намери Преслав Йорданов, който напредна, навлезе в наказателното поле и шутира силно. Илко Пиргов успя да избие, но Самир Аясс бе на правилното място и с мощен удар накара „червената” част от стадиона в Стара Загора да избухне.

След това заралии вдигнаха оборотите. Домакините владееха повече топката, но въпреки това трудно стигаше до чисти голови положения. На няколко пъти Анатолий Господинов се намеси стабилно при опити на „зелено-белите” за извеждане. Гостите се браниха сърцато и разчитаха предимно на контраатаки, които създадоха не малко грижи на Пиргов и защитата пред него.

Въпреки надмощието на Берое, ЦСКА създаде всички опасни положения. В 37-ата минута Кирил Динчев напредна по дясното крило и центрира към Преслав, който отправи удар от движение и разтресе напречната греда. Малко преди края на първата част „червените” пропуснаха още една страхотна възможност. Преслав Йорданов получи от Галчев, след което центрира към Маламов, който с глава обаче стреля в аут. Изпълнението бе много неточно, въпреки че бе оставен сам.

Спорните отсъждания също не липсваха за първите 45 минути. И двата имаха претенции след решения на съдийската бригада. Първо, Том изведе много добре Исмаил Иса, но играта бе спряна със сигнал за засада, каквато нямаше. Чорбаджийски я бе покрил. При второто положение, което спада в графата „спорни”, стана в момент, когато Преслав Йорданов се откъсваше в половината на Берое, но бе задържан и фаулиран. Страничният съдия сигнализира за това, но Цветан Кръстев не го уважи.

Второто полувреме започна с натиск за Берое. Футболистите на ЦСКА обаче успя да нанеси втори тежък удар по съперника си. В 53-ата минута Станислав Маламов получи на лявото крило и направи за смях Атанас Зехиров – халфът на „армейците” прекара топката между краката на бранителя, след което навлезе в наказателното поле и с външен фалц центрира към капитана Галчев. Той бе изпуснат и с глава сам срещу Пиргов удвои преднината на своите.

Домакините така и не успяха да направят нещо креативно, с което да застраши Анатолий Господинов. Иса и Зафиров отправиха удари с глава, които минаха минаха близо над вратата, като това бяха сред малкото опасности, които успяха да създадат заралии. Дълбоко в добавеното време, което бе 11 минути заради множеството спирания на играта заради смени, контузии и факли и димки, Зехиров боставен напълно непокрит в наказателното поле и след центриране на Джоман отправи удар, но не успя да намери очертанията на вратата.

Феновете на Берое започнаха да си тръгват много преди последния съдийски сигнал.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение