3. ЦСКА надделя над Локо (Сф) в контрола, Жеан Карлос Донде игра само едно полувреме (видео+снимки)

"Червените" вкараха един гол повече в мъжка битка на проливен дъжд

ЦСКА победи Локомотив (София) с 2:1 в контролна среща, която се проведе на комплекс „Царско село” под проливен дъжд. Головете за „червените” отбелязаха Антонио Томас и Александър Якимов през второто полувреме, а почетното попадение за „железничарите” бе дело на Кристиян Величков.

Дошлият на проби при „армейците” ляв бек Жеан Карлос Донде пък не направи особено впечатление и бе заменен на почивката от старши треньора Стойчо Младенов.

Двубоят, с който двата тима запълниха паузата в шампионата, се проведе на изключително тежки условия в полите на Витоша. През първото полувреме се изсипа проливен дъжд, който причини образуването на локви по терена. За известен период преди почивката и през цялата втора част преобладаваше битката за сметка на футбола. Играчите обаче показаха мъжество и не отбиха номера, а се бориха за всяка топка и се мъчеха да направят каквото могат. Трите гола след подновяването на играта говорят красноречиво за това.

(Жеан Карлос Донде)

В игра за армейците се появи лекувалият тежка контузия Апостол Попов, който си партнираше в центъра на отбраната с Илияс Хаддад.

На левия фланг на защитата пък бе дошлият на проби в клуба Жеан Карлос Донде. В 5-ата минута Анисе стреля от около 22 метра, но право в ръцете на Галев.

В 6-ата минута Добрев опита късмета си с мощен удар от дистанция, но бе неточен. В 28-ата минута  Павлов с меко подаване намери Борнозусов, който стреля с глава, но не затрудни Макенджиев. Две минути по-късно след центриране от ъглов удар за Локомотив Александър Младенов, син на старши треньора на ЦСКА Стойчо Младенов, засече топката с глава и тя профуча на няколко сантиметра от над напречната греда. В 35-ата минута Владо Иванов отстъпи мястото си на Александър Якимов. В състава на Локомотив (София) също направиха промени, като Галев, Младенов, Павлов и Борнозусов напуснаха игра.

През втората част Румен Трифонов се появи в игра на мястото на Донде.  Вратарят Макенджиев бе заменен от Райс Мболи. В 50-ата минута след добра атака на червените топката попадна в краката на Антонио Томас, който бе в наказателното поле. Испанецът не се поколеба и с прецизен удар матира Михайлов.

В 60-ата минута в ЦСКА бяха направени нови три смени, Коста Янев бе заменен от Тошко Янчев, Ангел Грънчов замести Апостол Попов, а Пламен Крачунов смени Илияс Хаддад. В 62-ата минута голмайсторът Томас отстъпи мястото си на Антон Карачанаков. Юношата на червените Кристиян Петров бе заменен от Борис Галчев. На десния бек застана Иван Бандаловски, който замени Мартин Дечев. На върха на атаката на ЦСКА Станко Йовчев отстъпи на Станислав Костов. Петър Стоянов пък смени Анисе. В 66-ата минута Карачанаков подаде на дясно към Бандаловски, той напредна и центрира в наказателното поле на Локо, където Якимов с глава удвои преднината за армейците.

В 85-ата минута Величков върна едно попадение за Локомотив.

ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА ТУК!

В ПЪРВОТО ВИДЕО ПО-ДОЛУ МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ГОЛОВЕТЕ НА ЦСКА, А ВЪВ ВТОРОТО - РАЗШИРЕН РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА!