3. ЦСКА надигра с 3:2 Локо (Пд) в най-добрия мач при подновяването на сезона

ЦСКА надигра с 3:2 Локо (Пд) в най-добрия мач при подновяването на сезона

"Армейците" поведоха за 30 минути с 3:0, но с две дузпи гостите държаха до последно под напрежение своя съперник

ЦСКА победи с 3:2 Локомотив (Пловдив) в най-добрия мач при подновяването на сезона. В изпълнена с интересни моменти и атаки среща, „червените” поведоха с 3:0, но накрая бяха в голямо напрежение, след като гостите върнаха два гола.

С две попадения на Руи Мигел и едно на Панку сякаш ЦСКА реши мача още до 35-ата минута, но след това с две перфектни изпълнения на дузпи Здравко Лазаров върна своя отбор в играта.

Домакините изглеждаха по съвсем различен начин от есента и играха много атакуващо, а Локомотив показа, че в никакъв случай не мисли за изпадане, въпреки загубата.

Двубоят започна малко изненадващо. Подкрепяни от над 1000 свои фенове, гостите осъществиха лек натиск в първите 15 минути и бяха по-спокойни на терена. Новият отбор на Шенсой владееше инциативата и показа сработеност.

Въпреки това, в 14-ата минута „червените” откриха резултата при първата си по-сериозна възможност.  Руи Мигел изведе на стрелкова позиция Панку, той стреля и затрудни много Акалски, който изби, но навлизащия от няколко метра португалец я добави във вратата.

Попадението спря устрема на гостите. В 27-ата минута Румен Трифонов проби отляво и центрира перфектно на Руи Мигел, който с удар от въздуха направи 2:0.

Шест минути след това резултатът стана класически. След многоходова атака, Минев центрира фалцирано, а Панку разстреля с десния крак от няколко метра Акалски с акробатичен плонж.

Точно когато всички си мислеха, че гостите ще бъдат пометени, нещата започнаха да се променят.

При този резултат Шенсой реагира мигновено и пусна двама нападатели. В игра се появиха Здравко Лазаров и Георги Чиликов.

Три минути след последния гол на „червените” Дембеле навлезе в пеналта и бе бутнат, а Станислав Тодоров отсъди дузпа. Зад топката застана Здравко Лазаров, който не сгреши.

Така завърши първото полувреме. Още в началото на втората част събитията на терена се промениха. Първо Петре вкара за 4:1, но голът бе отменен. След това се видя, че той е бил редовен. Секунди след това, при атака на Локомотив, Дембеле изведе Лазаров отдясно. Той навлезе в наказателното поле и бе спънат, а реферът отсъди втора дузпа. При повторението на положението се видя обаче, че нападателят е бил в засада при паса.

След като резултатът бе намален, отборът на гостите се събуди и започна да търси и трети гол. Така напрежението пред вратата на Чавдаров се покачи значително.

След няколко добри атаки на двата отбора и множество жълти картони кулминацията достигна своя връх в последните минути. В 86-ата след центриране на Даксон, топката стигна до Йордан Тодоров, който стреля, но някакси вратарят на ЦСКА изби с крак. Две минути след това Румен Трифонов направи страхотен рейд, след което подаде на точката на дузпата към Панку, който отправи техничен удар, но топката срещна страничната греда.

В последните минути играчите на Шенсой създадоха няколко опасни моменти, но до сериозна опасност така и не се стигна.

Така ЦСКА намали на четири точки разликата с лидера Литекс, докато Локомотив е на предпоследното място, но се видя, че оставането в групата вече не е проблем пред отбора.