3. ЦСКА нахлу на финала след ново показно и 2:0 над Берое пред 15 000 на „Армията” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Преслав Йорданов и Демона вкараха, а ЦСКА смаза Берое с общ резултат 4:0 и чака Литекс или Монтана в спор за трофея

ЦСКА победи Берое с 2:0 и на реванша пред около 15 000 фенове на „Българска армия” и убедително се класира за финала в турнира за Купата на България след общ резултат 4:0 срещу сребърния медалист от миналия сезон в А група. Преслав Йорданов вкара страхотен гол още в 3-ата минута, а Николай Цветков – Демона добави втори три минути преди почивката. През втората част Галчев удари греда с прехвърлящ удар, а Берое бе напълно безпомощен срещу вдъхновените „армейците”.

ЦСКА ще играе в спора за трофея на 25 май на „Васил Левски” срещу победителя от другия полуфинал между Литекс и Монтана. Монтана води с 2:0 след първия мач на „Огоста”, а реваншът е в четвъртък вечер в Ловеч.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Тази вечер Гриша Ганчев гледаше от трибуните, а Христо Янев не бе направил нито една промяна в състава и заложи на същите 11, които изковаха успеха в Стара Загора.

Берое първи стигна до голов шанс при центриране отдясно към Иса, който стреля слабо с глава на втора греда и Анатоли Господинов нямаше проблеми да лови.

ЦСКА обаче бе далеч по-ефективен и поведе с първия си удар в третата минута. Елиаш сгреши в половината на Берое, Самир Аясс го премина по левия фланг и влизайки в наказателното поле пусна за Преслав Йорданов, който с блестящ вътрешен фалц с левия крак оплете в далечния горен десен ъгъл на безпомощния Пиргов за 1:0. При тази ситуация Берое имаше нужда от три гола, за да продължи напред.

Берое отвърна с пас зад защитата за Исмаил Иса, който тресна напречната греда от воле, а страничният рефер маркира погрешно засада, защото Грънчов бе покрил Иса.

Капитанът на Берое Иво Иванов първи видя жълтия картон за професионален фаул срещу откъсващия се отляво Маламов, а Зехиров изведе Елиаш сам срещу вратаря, но вече наистина имаше засада и тя пак бе вдигната.

Атанас Зехиров бе много активен по десния фланг и центрира остро за чакащия да засече с глава Елиаш, но Господинов се разтегна и с пръсти успя да избие над главата му.

ЦСКА отново показа убийствена ефективност и вкара втори гол с второто си положение. Както в първия мач, Маламов развинти Зехиров на фланга и центрира на втора греда, където Николай Цветков – Демона от ждроб засече в близкия десен ъгъл до гредата – 2:0 и „Армията” стана врящ от радост котел, защото любимците им вече водеха с 4:0 в общия резултат.

Спас Делев можеше да върне един гол в секундите преди почивката, но ударът му над стената от свободен удар мина на сантиметри покрай целта.

Берое не повярва, че може да обърне мача и влизането на Том на мястото на Елиаш за старта на втората част не промени почти нищо.

Станислав Маламов пропусна да вкара трети гол в 49-ата минута и би над вратата след пас на Преслав Йорданов, който проби до аутлинията и върна.

Липенски смени централния си нападател Иса и включи Станислав Костов, който три минути след появяването си на терена направи огромен пропуск и от 5-6 метра с глава абсолютно сам не уцели вратата и прати встрани.

Целият стадион грейна след шоу с факли на феновете на ЦСКА, съдията не спря мача въпреки дима и Галчев накара Пиргов да спасява изстреля му от фаул.

Самир Аясс шутира над целта при една от редките контри на ЦСКА през втората част, а Делев бе изпратен с освирквания при смяната си. Преди това съдията Стоянов го пожали и не му вдигна втори жълт картон за доста грубо влизане.

В края Бероя изглеждаше все по-безпомощен, а Ивайло Стоянов прехвърли фокуса на вниманието върху себе си, като първо не изгони капитана на гостите Иво Иванов за остър шпагат с бутоните напред срещу Кикарин, а после вдигна само жълт картон на Кирил Динчев за фаул като последен в защита.

Борис Галчев прехвърли Пиргов от далечно разстояние и само напречната греда му попречи да вкара страхотен гол.

Станислав Костов се отчете с нови два неточни удара, а в добавеното време и Иво Иванов направи голям пропуск с глава след корнер и Берое не вкара нито веднъж на ЦСКА за над 180 минути в двата мача.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение