3. ЦСКА не допусна изненада срещу новака Етър (ВИДЕО)

ЦСКА не допусна изненада срещу новака Етър (ВИДЕО)

"Червените" обърнаха великотърновци на стадион "Славия", резервата Тасио с отлично включване

Отборът на ЦСКА постигна третата си победа в първенството, побеждавайки новака Етър с 3:1 в мач от 7-ия кръг на „А” група.  Във втора поредна среща „червените” бяха принудени да приемат своя съперник на стадион „Славия” в столичния квартал „Овча купел”.

Изненадващо гостите откриха резултата в 30-ата минута чрез Ахмед Хикмет, но в самия край на първата част Сержиньо изравни. Тасио изведе „армейците” напред в 54-ата минута, а крайния резултат оформи Анисе от дузпа в 70-ата.

Тимът на ЦСКА владееше изцяло инициативата в мача. Столичани имаха сериозно превъзходство във владението на топката, но в много големи периоди от мача нямаха никаква идея как да отбележат гол.

Фрапантни пропуски през първата част направиха Антон Карачанаков и Нджонго Присо, които от непосредствена близост не успяха да намерят целта.

Изненадващо на фона на развоя на мача резултатът бе открит от гостите след като в 30-ата минута бърза контраатака свари неподготвена „червената” отбрана. Четин Садула изведе Ахмед Хикмет на удобна позиция и последният с плътен удар от 15-ина метра прати кълбото в долния десен ъгъл.

Домакините се съвзеха бързо от звучния шамар, който им заби новака в „А” група и успяха да изравнят 45-ата минута чрез Сержиньо. Бразилецът се възползва от асистенция на резервата Тасио, който направи отлично включване в мача.

В 54-ата минута именно дошлият от Локо Пловдив нападател отбеляза втори гол, след като по-трудната работа свърши Бандаловски и му поднесе топката на тепсия.

Тасио взе участие и при третия гол за ЦСКА, след като изведе в коридор Анисе сам срещу вратаря. Мадагаскарецът пробва да преодолее Цанков, който от своя страна бе принуден да извърши нарушение. Главният рефер Никола Попов не се поколеба да посочи бялата точка, но изненадващо показа само жълт картон на стража на етърци. Потърпевшият Анисе сам изпълни наказателния удар и не сбърка за 3:1.

В минутите до края срещата се доиграваше и не предложи нищо интересно на близо 1500-те зрители . С тази победа „червените” се изкачват на шеста позиция във временното класиране с актив от 11 точки. Етърци пък вече са на предпоследното 15-о място с 3 пункта.

НА ЖИВО: Хебър - Септември Сф 0:1

"Зелените" с човек по-малко, гледайте мача тук...

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза