3. ЦСКА не можа да бие за трети пореден път – 0:0 с Черноморец на „Армията”

ЦСКА не можа да бие за трети пореден път – 0:0 с Черноморец на „Армията”

"Акулите" прекъснаха черната си серия от четири поредни загуби и ще зимуват с 27 точки в актива си, докато "червените" ще прекарат паузата на второ място в класирането

Отборите на ЦСКА и Черноморец завършиха наравно 0:0 в дербито на 15-ия последен кръг от есенния полусезон в родната „А” група. Срещата се игра на стадион „Българска армия” в столицата пред около 3000 верни „червени” фенове, които останаха огорчени от третото поредно равенство на вицешампионите.

Двубоят започна малко мудно, но „червените” бързо се настаниха в половината на своя съперник. В 12-ата минута дойде първият точен удар към една от двете врати. Той бе дело на Коста Янев, но не затрудни с нищо стража на „акулите” Борел. В 19-ата Руи Мигел шутира от границата на наказателното поле на гостите, но кълбото прелетя високо над вратата на бургазлии.

В 27-ата минута дойде и най-опасното положение за ЦСКА. Тогава Минев центрира много опасно към Платини, но капитанът на гостите Дянков изби топката пред крака на бразилеца и предотврати почти сигурен гол в мрежата си. В 30-ата минута Руи Мигел опита нов шут от границата на наказателното поле, този път с левия крак, но изстрелът му отново бе много неточен и излезе в аут. В 42-ата гостите изпуснаха възможността си да открият, след като Матиас Мориц навлезе в наказателното поле отляво, центрира към Гонзалес, който отблизо засече с глава, но не успя да намери очертанията на вратата на Чавдаров.

До края на полувремето не се случи нищо по-интересно и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство, оставяйки развръзката за втората част.

А тя започна с натиск на „червените”. В 51-ата минута капитанът им Янчев навлезе добре в пеналта на гостите, премина през един бранител, но шутът му излезе далеч в аут. В 56-ата Платини опита да изненада Борел, стреляйки с левия крак, но и неговият удар не намери очертанията на вратата на „акулите”. 180 секунди по-късно Коста Янев отправи страхотен изстрел от около 30 метра, но за негово съжаление кълбото отново излезе в аут.

След първоначалния щурм на столичани темпото поспадна, но отново домакините бяха малко по-активни. В 71-ата минута Спас Делев центрира опасно към Руи Мигел, който стреля с глава, но Борел се намеси и изби в ъглов удар. В 77-ата минута Виданов центрира добре отдясно отново към Мигел, който стреля добре със завъртане от границата на наказателното поле, но кълбото премина критично близо до лявата греда на бургазлии.

В 88-ата минута, когато Коста Янев стреля по земя от дъгата на наказателното поле, но отново в обятията на Паскал Борел. Най-чистото положение за ЦСКА в мача дойде в 92-ата минута, когато Платини отправи зверски шут към противниковата врата, но немският страж на „акулите” се намеси в последния момент и изби в корнер.

Така двата отбора не успяха да се победят, завършвайки 0:0 на стадион „Българска армия” в София.