3. ЦСКА не стигна до чудото в Рим - 0:2

ЦСКА не стигна до чудото в Рим - 0:2

Рома стигна пестеливо до победата след два гола за 3 минути

Рома победи ЦСКА с 2:0 в среща от група „Е” на турнира Лига Европа, която се игра на „Стадио Олимпико” в Рим. Окака откри резултата в 20-ата минута, а Перота в 23-ата направи 2:0.

„Армейците” бяха подкрепяни от над 3000 зрители, но въпреки този факт не успяха да стигнат до чудото в мача.

След тази среща Рома записа първи 3 точки в групата след два изиграни кръга, докато българският ЦСКА остана с една.

Още в самото начало на срещата футболистите на Рома имаха отлична възможност за откриване на резултата, като Черчи стреля от въздуха във 2-ата минута, а топката мина на сантиметри покрай левия страничен стълб на Караджов.

Последваха 10 спокойни минути на терена. Възпитаниците на Любо Пенев умело задържаха топката в средата на терена и се чувстваха комфортно на „Олимпико”. След 15-ата минута обаче нещата на зеления терен коренно се промениха.

Само за 3 минути, между 20-ата и 23-ата „вълците” нанесоха своя удар. Мота пое топката по десния фланг, изведе Окака сам срещу Караджов и нападателят на Рома бе точен за 1:0. Играчите на ЦСКА претендираха, че играчът е бил в положение на засада, но на повторението се видя, че Окака е зад Кирил Котев при паса на Мота.

В 23-ата минута резултатът стана 2:0 след нова колективна грешка в защитата на  „армейците”. Писаро копна топката в наказателното поле и Перота с лекота реализира втори гол във вратата на Караджов.

След втория гол ЦСКА заигра по-активно и в 27-ата минута тимът можеше да се върне в мача. Иван Стоянов бе изведен сам срещу вратаря на Рома Серджо, стреля покрай него, но удара му бе много слаб и защитник на Рома изчисти „коженото кълбо” пред голлинията.

До края на полувремето българите не успяха да създадат добро голово положение, а Рома бе близо до трети гол в 39-ата минута, когато Вучинич от близо отправи страхотен шут и скъса мрежата на вратата на Караджов, но за радост на българите от външната страна.

Треньорът на Рома Клаудио Раниери направи една смяна почивката като в игра се появи Менес на мястото на Вучинич. Само 7 минути след началото на втората част Пенев пусна в игра Платини и Делев.

Играчите на Рома играха предимно в защита като контраатакуваха много опасно. На два пъти Черчи направи фамозни пропуски сам срещу Караджов.

Пенев рискува всичко в мача като пусна в игра нов нападател – Владо Манчев. „Армейците” се опитаха да се върнат в мача, но Делев, Манчев, Платини, Маркиньос и компания не създадоха добри голови положения пред вратата на домакините.

До края на срещата Иванов стреля с глава след ъглов удар, но топката отново не намери целта.

Рома записа успех с 2:0 и спечели първи три точки в групата, докато българският ЦСКА остана с една след два изиграни кръга.