3. ЦСКА обърна Ботев с 2:1 в драма на ''Армията''

ЦСКА обърна Ботев с 2:1 в драма на ''Армията''

Отборът на ЦСКА постигна пълен обрат за 2:1 срещу тима на Ботев Пловдив при домакинството си от 24-ия кръг на „А” група. „Армейците” изоставаха в резултата след първата част, но успяха да обърнат мача с голове на капитана Тодор Янчев и португалеца Руи Мигел. „Канарчетата” дадоха всичко от себе си, за да стреснат шампиона, но силите им стигнаха само за почетна загуба.

Отборът на ЦСКА постигна пълен обрат за 2:1 срещу тима на Ботев Пловдив при домакинството си от 24-ия кръг на „А” група. „Армейците” изоставаха в резултата след първата част, но успяха да обърнат мача с голове на капитана Тодор Янчев и португалеца Руи Мигел. „Канарчетата” дадоха всичко от себе си, за да стреснат шампиона, но силите им стигнаха само за почетна загуба.

Срещата започна с обичайния домакински натиск. Маркиньос бе най-активен в редиците на ЦСКА и пробва няколко центрирания в наказателното поле, но вратарят на Ботев Станев на няколко пъти се намеси страхотно и предотврати опасност пред своята врата. Първата такава дойде в 9-ата минута, когато топовен удар на Маркиньос премина над вратата на Станев.

ЦСКА продължи да атакува и да създава положения. Удари на Руи Мигел и Машадо не намериха очертанията на вратата, а изстрел на Иван Иванов бе изчистен от голлинията от капитана Гаров. Удоджи и младият Тонев също пробваха няколко удара извън наказателното поле, но и те не намериха очертанията на вратата. В 32-ата минута Руи Мигел стреля опасно по диагонала, но и неговият шут се оказа неточен. Малко по-късно португалецът не успя да намери очертанията на вратата от непосредствена близост.

Минута преди края на първата част „червените” отново направиха непростим пропуск. Първо Станев спаси удар на Удоджи от близо, а при добавката Тодор Янчев нацели тялото на стража на гостите. Топката така и не искаше да влезе в мрежата на Ботев. Изненадващо „канарчетата” успяха да поведат в резултата в продължението на първата част. Тимонов центрира в наказателното поле на ЦСКА, топката попадна в капитана Гаров, който от близо я прати в мрежата на Ивайло Петров за 0:1.

През втората част възпитаниците на Любослав Пенев излязоха пределно мотивирани и успяха да достигнат до пълен обрат, макар и с огромни усилия. В началото на второто полувреме гол на Данчо Тодоров бе отменен заради засада, а малко по-късно хубав изстрел на Удоджи премина на сантиметри над напречната греда. В 56-ата минута Станев спаси хубав удар с глава на Удоджи, но капитулира в следващата атака. Минев центрира в наказателното поле, Тодор Янчев овладя и с техничен удар успя да прати топката в мрежата на Ботев за 1:1.

ЦСКА успя да вкара втори гол след само 4 минути. Данчо Тодоров центрира от дясно на главата на Руи Мигел, който бе оставен непокрит в малкото наказателно поле и отблизо вкара за 2:1. След гола „армейците” заиграха още по-освободено и можеха да стигнат до нов гол, но Тошев на два пъти не успя да реализира от удобна позиция. В 86-ата минута ЦСКА направи двоен пропуск. Първо Тошев излезе сам срещу вратаря и стреля в неговото тяло, а при добавката Тонев се забави и топката му бе изчистена в ъглов удар.

Това бе и всичко по-интересно до края на срещата. Ботев опита да изравни в последните минути, но силите на „канарчетата” не стигнаха за нищо повече, освен един далечен удар на Манчев. Така резултатът остана непроменен и ЦСКА записа 9-а поредна победа.

С този успех „армейците” продължават да са лидери и вече имат 59 точки в актива си, 4 пред втория Левски. Ботев пък е на предпоследното 15-о място с 21 точки, на 3 от спасителното 13-о място, което се заема от Миньор.

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо