3. ЦСКА обърна Черно море за 3:2 в голово шоу с два автогола и три греди (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Моряците" повеждаха на два пъти след груби грешки на ЦСКА, но "армейците" спечелиха с победен гол на Сержиньо

ЦСКА победи Черно море с 3:2 в мач с много обрати, два автогола и три греди на „Българска армия” в 27-ия кръг на А група. Инканго изведе Черно море с комичен гол от засада, Венци Василев изравни с глава, но Бандаловски си вкара автогол и „моряците” се оттеглиха на почивка с гол аванс. След почивката Делев накара Александър Александров да си вкара автогол, а Сержиньо вкара победен гол за пълния обрат 12 минути преди края.

След петата си победа в последните 6 мача, ЦСКА е трети с 57 точки, а Черно море има 28 на 11-а позиция. Варненци са на три точки пред опасната зона. "Армейците" се бетонираха на трето място с аванс от 6 точки пред Ботев (Пд), който има и мач по-малко.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ  ТУК!

Обидно малко публика изгледа на живо мача на "Българска армия". Едва около 200 души присъстваха на стадиона и то главно, за да скандират срещу собтствениците от "Титан".

Още във втората минута гол на ЦСКА бе отменен заради засада. „Червените” изпълниха късо един първия корнер в мача, Саша центрира на близката греда, където Крачунов отклони леко и топката мина между вратаря и гредата, за да влезе в мрежата. Страничният рефер обаче мигновено вдигна флага, а телевизионните повторения показаха, че засада наистина има.

Инканго тества Черни със силен удар, но стражът изби от долния ляв ъгъл.

В 7-ата минута бе сътворен един от най-странните и комични голове в А група, и то от засада. Томаш Черни опита да изпълни бързо аут, но подари топката на намиращия се точно пред него Миро Манолов. Манолов веднага подаде за Инканго, който сам срещу вратаря се разписа под него за 0:1.

Освен изумителната грешка на Черни, фрапантна грешка направи и съдийската бригада, защото страничният съдия не маркира засада, каквато имаше при паса на Манолов за Инканго. За капак останаха съмнения и дали топката беше в покой при вкарването на топката в игра, както трябва да е по правилник.

След странния гол домакините натиснаха и потърсиха изравнителен гол. Марсиньо първи бе близо до попадение, но мощния му удар мина покрай дясната греда.

Мартин Камбуров завъртя отлично от пряк свободен удар над стената в 17-ата минута, но топката разтресе напречната греда. При добавката самоотвержен шпагат позволи на Емил Михайлов да лови комфортно.

Марсиньо стреля над гредата с красив падащ лист, а Стойчо Младенов гледаше мача от трибуните.

ЦСКА изравни в 32-ата минута с помощта на гредата. Спас Делев центрира чудесно от пряк свободен удар, а Венци Василев на първа греда леко отклони към далечната дясна греда и с нейна помощ топката спря в мрежата за 1:1.

Саша не успя да изненада Михайлов в близкия ъгъл след гола, а защитата на ЦСКА проспа дълъг пас, Симеон Райков овладя, направи финт и стреля, но Черни изби с крак ниския му удар.

Въпреки пропуска, Черно море поведе за втори път в 38-ата минута. Георги Илиев от корнер прати във вратарското поле, там петима скочиха, а Иван Бандаловски без много да осъзнава вместо да чисти напред, докосна леко със задната част на главата си и си вкара автогол – 1:2 и пак преднина за Черно море.

На почивката хора от щаба на ЦСКА поискаха обяснение от Христо Ристосков за неговите решения, а реферът от Сандански в прав текст отвърна: „Какво искате, аз ли да вкарам?”

„Армейците” започнаха по-активно втората част и Михайлов на два пъти лови удари с глава на Делев и Василев.

В 54-ата минута Спас Делев получи на скорост отляво, финтира Сашо Александров и центрира остро за Камбуров, което принуди Александър Александров да прави шпагат и той прати топката в долния ляв ъгъл за автогол и 2:2. Заслугата за този гол бе изцяло на Делев, който изигра ситуацията безупречно.

Три минути по-късно ЦСКА нацели втора греда. Марсиньо завъртя над стената от пряк свободен удар, но топката срещна левия стълб и излезе в аут.

Гонзо и Радуканов направиха смени, като Платини влезе на мястото на Камбуров в червената атака.

19 минути преди края Марсиньо намери за трети път гредата на варненци и с тупалка по диагонала видя как топката облиза напречната греда.

ЦСКА стигна до пълния обрат в 78-ата минута. Мишел Платини свали с глава на пътя на Сержиньо, който напредна и хладнокръвно по земя намери долния десен ъгъл за 3:2.

До края Платини се размина с добро центриране, а Марсиньо се контузи и бе принудително заменен, но Черно море не стигна до голови положения и ЦСКА спечели мача.