3. ЦСКА обърна Сливен за 3:1 и взе втора поредна победа (видео)

ЦСКА обърна Сливен за 3:1 и взе втора поредна победа (видео)

ЦСКА победи Сливен с 3:1 в двубоя от петия кръг на „А” група. „Червените” се озоваха в тежко положение след първото полувреме, което премина под диктовката на домакините. „Воеводите” успяха да поведат в резултата и пропуснаха още няколко положения, чрез които имаха шанса да поведат убедително в резултата

ЦСКА победи Сливен с 3:1 в двубоя от петия кръг на „А” група. „Червените” се озоваха в тежко положение след първото полувреме, което премина под диктовката на домакините. „Воеводите” успяха да поведат в резултата и пропуснаха още няколко положения, чрез които имаха шанса да поведат убедително в резултата. След паузата обаче ЦСКА осъществи пълен обрат на резултата, като три попадения в рамките на 15 игрови минути отбелязаха Акуаро, Тонев и Шеридън. Ирландският национал се разписа за първи път за ЦСКА.

След петия кръг и втората си поредна победа ЦСКА се изкачи до осмо място в класирането на „А” група с актив от осем точки. Поражението за Сливен път е трето и тимът заема 14-о място в класирането.

Сливен безспорно бе по-добрият тим през първата част на срещата. „Воеводите” започнаха да създават неприятности за отбраната на „червените” още в първите минути на срещата. Димо Бакалов бе един от най-активните на терена и именно благодарение на неговите действия домакините успяха да поведат в резултата.

Първата опасна акция на Сливен дойде в петата минута Владислав Ямуков  не успя да се възползва от добра атака на Деян Христов. В 12-ата Димо Бакалов успя да центрира точно в наказателното поле на ЦСКА, където Христов отправи опасен удар. Той обаче не затрудни бившия страж на Сливен Здравко Чавдаров.

Секунди по-късно свиреп изстрел на Петър Стоянов попадна в напречната греда на вратата на Чавдаров, а преди това вратарят извади още един опасен удар на Христов.

В 16-ата минута Сливен успя да поведе в резултата. Димо Бакалов надигра Румен Трифонов и Акуаро по дясното крило. Той продължи атаката наляво към Ямуков, който бързо подаде към Деян Христов. Без подготовка нападателят стреля с левия крак неспасяемо в далечния десен ъгъл на Здравко Чавдаров.

Две минути по-късно ЦСКА отвърна на удара с отлична атака на Александър Тонев, който проби на скорост в пеналта, но не демонстрира най-добрия си завършващ удар.

В заключителната фаза на полувремето Сливен имаше пълното основание да иска дузпа, след като Акуаро игра с ръка в наказателното си поле и с това спря заплашително подаване към Ямуков. Последва неразбирателство между двамата футболисти, при което играчът на домакините се свлече в наказателното поле, но това не доведе до промяна на статуквото на срещата.

След почивката „червените” започнаха далеч по-силно и непосредствено след съдийския сигнал играчите на ЦСКА се впуснаха в търсене на гол. Александър Тонев имаше две възможности да се разпише, като при втората се озова лице в лице със стража на Сливен Георги Георгиев.

Тонев не успя да намери мрежата, но след последвалия корнер това с лекота стори Джузепе Акуаро в 54-ата минута. След късо изпълнение на ъгловия удар Борис Галчев центрира в наказателното поле. Там абсолютно непокрит стоеше Акуаро, който с глава засече за 1:1.

Три минути опасна скоростна атака бе на път да завърши с точен удар на Тибони. Нападателят обаче се забави и върна към Тонев, който не успя да овладее. Миндев се опита да изнесе топката извън пеналта, но влезлият на почивката Грегъри Нелсън я отне и пусна към Тонев. Бившият играч на Сливен с техничен удар от границата на полето стреля с левия крак и намери мрежата на Георгиев за 2:1.

Килиън Шеридън отбеляза първия си гол за ЦСКА след час игра. Павел Виданов изсипа кълбото високо в пеналта на Сливен. Там Шеридън не срещна никакви проблеми от защитата на домакините и с глава доведе резултата до 3:1.

Отборът на Сливен се оказа в нокдаун след трите бързи гола. В минутите до края играчите на домакините не успяваха да намерят пролуки в защитата на ЦСКА. Единствено Адриано Миранда успя да нанесе опасен удар  в 74-ата минута. Нападателят получи топката пред наказателното поле. Там той се извъртя майсторски покрай Тодор Янчев и моментално нанесе висок удар, който обаче Здравко Чавдаров изби в ъглов удар.

До края на мача ЦСКА сведе темпото до продължителни разигравания, които убиха и последните шансове на домакините да реагират.