3. ЦСКА обърна Зенит в дебюта на Манчини (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА обърна Зенит в дебюта на Манчини (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Червените” впечатлиха срещу руския гранд и за второ поредно лято биха отбор на италианеца с 2:1

ЦСКА записа трета поредна победа в летните си контроли, след като стигна до обрат срещу петкратния руски шампион Зенит (Санкт Петербург).

„Армейците” развалиха дебюта на Роберто Манчини и спечелиха с 2:1 спаринга, игран в Австрия, където по-рано триумфираха в тристранен блиц турнир.

Така те отново победиха отбор, воден от именития италиански наставник, след като миналото лято надделяха над Интер със същия резултат - 2:1.

Точни сега за "червените" бяха впечатлилият Фернандо Каранга и Кевин Меркадо, докато за Зенит се разписа каращият проби нападател Андрей Панюков.

Мачът бе доста динамичен с оглед подготвителния характер и двата тима не спестиха сили.

Още в петата минута Каранга отне топката от защитник и на скорост преодоля вратаря, а после стреля от малък ъгъл, но бранителят се реабилитира и овладя пред голлинията.

В 16-ата минута, след бърза атака на Зенит, последва прострелно центриране, с което Георги Китанов не се справи и топката попадна у дебютиралия за руснаците Андрей Панюков.

22-годишният нападател, който е тестван от Манчини и е собственост на Атлантас (Клайпеда), прати топката в мрежата за 1:0.

След попадението „червените” заиграха по-добре и Каранга показа класа.

Първо той стреля и вратарят изби топката в гредата, след което нападателят я вкара с глава, но голът бе отменен заради спорна засада.

Малко по-късно Каранга пак открадна от защитник и шутира, след което получи втори шанс, но бе изпреварен от бранител точно преди да нанесе решителния удар.

Зенит отговори с добра атака и изстрел встрани от границата на пеналта, а в 35-ата минута Давид Шимао стреля право във вратаря от статично положение. Секунди по-късно португалецът пробва отново от сходна дистанция, но точно над стража и последният боксира.

Малко преди почивката Кирил Десподов продължи добре към включилия се Станислав Манолев и той центрира опасно, ала никой не можа да засече.

В последната минута от редовното време на първото полувреме ЦСКА изравни.

Лятното попълнение Енрике изведе в коридор Десподов, който пък намери с прострелно центриране Фернандо Карагна и той от движение направи 1:1.

По време на паузата Роберто Манчини направи една промяна, а Стамен Белчев – две, заменяйки Манолев и Кристиян Малинов със Стойчо Атанасов и Никола Колев.

След почивката Шатов и Маурисио стреляха към Китанов, а ЦСКА отвърна с изстрели на Десподов и Фернандо Каранга.

В 59-ата минута Шатов улучи неприятно с топката в лицето фаулиралия го преди това Антон Недялков, но бранителят продължи и всичко приключи с ръкостискане.

В 62-ата минута Каранга за пореден път отне от бранител и навлезе в пеналта, след което стреля над целта по диагонала от ъгъла на вратарското поле.

Веднага след това Каранга свали екипа си, защото бе заменен от Кевин Кубемба, а в състава на Зенит бяха извършени половин дузина рокади.

Това явно обърка хората на Манчини, защото още в следващата атака Кевин Меркадо бе изведен по крилото и надбяга бранител, след което с премерен шут по диагонала направи обрата пълен в 64-ата минута – 2:1.

Отговорът на Зенит бе почти мигновен и дойде след лошо построяване на „армейците” при корнер веднага след подновяването на играта от центъра.

Голмайсторът Панюков бе оставен непокрит пред наказателното поле и стреля точно от границата му, пращайки топката в страничната греда.

После двата тима имаха по един шанс, чрез Мекадо и Панюков, чийто удар бе спасен от Китанов, а до края нови попадения не паднаха.

Следващата контрола на ЦСКА е в петък срещу Университатя Крайова, а в събота "червените" се изправят срещу Карабах.

Стартови състави:

ЦСКА: Георги Китанов, Антон Недялков, Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров, Станислав Манолев, Давид Симао, Кристиян Малинов, Кевин Меркадо, Рафаел Роберто Енрике, Кирил Десподов, Фернандо Каранга;

Реверви: Слави Петров, Борис Груев, Стойчо Атанасов, Валентин Антов, Александър Дюлгеров, Александър Георгиев, Милчо Ангелов, Никола Колев, Кевин Кубемба, Густаво Кулма;

Зенит: Юрий Лодьогин, Александър Анюков, Иван Новоселцев, Хави Гарсия, Доменико Кришито, Маурисио, Ернани, Моло, Шатов, Кокорин, Панюков;