3. ЦСКА падна конфузно с 1:2 от аматьорския Локо Мездра

ЦСКА падна конфузно с 1:2 от аматьорския Локо Мездра

Стойчо Младенов не води "червените", които излязоха със сплав от юноши и чужденци, но се изложиха срещу тима от "В" група

ЦСКА допусна конфузна загуба като гост с 1:2 от третодивизионния Локомотив (Мездра). Борис Петков вкара по едно попадение в двете полувремена за Локо Мездра, а Пол Александров върна един гол за ЦСКА 11 минути преди края.

Армейците” организираха контролата специално, за да преценят качествата на австрийския халф Томас Прагер, който кара проби в тима.

Стойчо Младенов не води отбора в този мач, а на пейката седна треньорът на юношите Альоша Димитров. Той заложи на млади играчи от школата и добави към тях новите чужденци Прагер, Косоко и Морейра. Резултатът обаче не бе много задоволителен.

Опитният страж Стоян Колев изведе ЦСКА с капитанската лента на стадиона в Мездра. На десния бек започна Иво Райков, който кара проби заедно с австриеца Прагер.

В 17-ата минута Асен Бойчев от ЦСКА се контузи и бе заменен от Емил Ботев. 10 минути по-късно именно Ботев изчисти от голлинията след пробив на Валериев отляво по атаката на Локомотив и хубав удар с глава.

Тимът от Северозападната „В” група продължи да играе по-добре и поведе в 32-ата минута. Грешка в защитата на „червените” позволи на Борис Петков да излезе сам срещу Стоян Колев, който спаси първия удар, но при добавката Петков бе точен за 1:0.

Точно преди почивката Пол Александров изпусна да изравни и стреля високо от добра позиция.

В състава на „армейците” бяха направени 4 промени  на почивката, но още в началото на втората част Локо удвои аванса.

В 53-ата минута Борис Петков пак се озова сам срещу вратаря, ударът му срещна дясната греда и спря в мрежата – 2:0 за Локо Мездра.

11 минути преди края Пол Александров използва грешка в защитата на домакините и ЦСКА върна един гол – 2:1.

В края австриецът Прагер можеше да изравни, но стреля над напречната греда и ЦСКА загуби проверката.

Локо Мездра - ЦСКА 2:1
1:0 32' Борис Петков
2:0 53' Борис Петков
2:1 79' Пол Александров

Локо Мездра: Христо Матев, Александър Кирилов, Стоян Димов, Петър Василев (к), Явор Янков, Александър Миков, Николай Ганчев, Цветомир Валериев, Борис Петков, Иван Мишев, Красимир Георгиев
Като резерви се появиха: Юлиан Левашки, Християн Кътов, Борис Тончев, Браян Стоянов, Валдемар Стоянов

ЦСКА: Стоян Колев, Иво Райков, Христо Мартински, Тони Стоичков, Асен Бойчев (17’ Емил Ботев), Калоян Янков, Томас Прагер, Пол Александров, Димитър Маймунков, Омар Косоко, Бруно Морейра
През втората част влязоха:  Павел Янев, Радой Божилов, Александър Аспарухов, Юлиян Илиянов