3. ЦСКА победи и столичния Локомотив в контрола (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА победи и столичния Локомотив в контрола (ВИДЕО+СНИМКИ)

Чочев, Вальо Илиев и Мартин Петров вкараха за "червените", Джиби отсрами "железничарите"

ЦСКА победи Локомотив (София) с 3:1 в контрола, играна в квартал "Надежда". Това е втора победа за "червените" в контролни мачове, след като преди два дена победиха с 5:0 друг Локомотив - този от Мездра.

Ивайло Чочев, Валентин Илиев и Мартин Петров направиха резултата 3:0 за ЦСКА още през първата част. Крайното 3:1 оформи Джиби Якосонго в последната минута от мача.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Ивайло Чочев изведе "червените" напред след страхотна грешка на Божидар Митрев. Стражът на столичните "железничари" подари топката на Чочев, който се възползва от разконцентрираността му и с премерен удар прати топката в мрежата за 1:0.

Седем минути по-късно Валентин Илиев удвои аванса на ЦСКА, след като засече с глава центриране на Мартин Петров от корнер. Фо-Поре можеше да направи резултата класически, след като остана очи в очи с Божидар Митрев. Стражът на "червено-черните" обаче реагира бързо, излезе и блокира удара му.

В 42-рата минута Мартин Петров отбеляза и трети гол за ЦСКА. Крилото на "червените" проби отляво, навлезе в наказателното поле и със силен шут направи резултата класически.

През втората част Стефан Генов пусна почти изцяло нов състав, оставяйки на терена само Растич. Стойчо Младенов също направи доста смени през втората част, като пълни 90 минути изиграха само М'Боли и Джаксън Менди.

Най-чистото положение за Локомотив пропусна Димитър Илиев. След добра комбинация с Раул, Илиев стреля по диагонала, но топката премина на сантиметри покрай вратата на М'Боли.

Все пак столичните "железничари" успяха да върнат едно попадение. Раул проби добре отляво и пусна извеждащ пас в наказателното поле. Джиби се пусна на шпагат и прати топката в долния десен ъгъл на М'Боли, като така направи загубата на Локомотив малко по-поносима.

Локомотив (София) - ЦСКА 1:3

0:1 Чочев (8')
0:2 В. Илиев (15')
0:3 Петров (42')
1:3 Джиби (90')

Двубоят минута по минута:

90' Край на мача. ЦСКА победи Локо (Сф) с 3:1 в контрола.

90' ГОООЛ ЗА ЛОКО (СФ) 1:3! След страхотен пробив на Раул отляво, футболистът с номер 92 пусна извеждащ пас към Джиби, който изпревари отбраната на ЦСКА и с шпагат намали резултата.

88' Силен удар на Гуидо Ди Вани по диагонала, който минава встрани от вратата.

86' Долапчиев пробва фалцов удар, търсещ левия ъгъл на вратата на Локомотив, но топката бе избита от бранител в "червено-черно".

77' Страхотен пропуск на Венци Василев, който засече с глава центриране от корнер и от няколко метра фронтално срещу вратата на Локомотив прати топката в аут.

75' Нелош удар на Димитър Илиев, но без проблеми за М'Боли.

69'  Нови две смени за ЦСКА. Мартин Петров и Ивайло Чочев напускат. В игра се появяват Марин Петров и Григор Долапчиев.

68' Доста комична ситуация се получи около тъчлинията. Топката щеше да напусне терена, рикошира в страничния рефер и странно защо главният съдия позволи на играта да продължи без да отсъди тъч.

65' Димитър Илиев пропусна най-чистото положение на гостите. След разиграване с Раул, Илиев стреля по диагонала, но топката мина на сантиметри от вратата на М'Боли.

62' Стойчо Младенов прави петорна смяна. Фо-Поре, Попов, Маркович, Стоянов и Косоко излизат. На техните места се появяват Ереро, Здр. Илиев, Янчев, Карачанаков и Ди Вани.

60' Нов пробив на Мартин Петров по лявото крило, след което стреля, но покрай вратата.

59' Румен Трифонов навлезе в наказателното поле на ЦСКА и се опита да центрира. Топката рикошира във футболист на "армейците", играчите на Локомотив поискаха дузпа, но реферът категорично показа, че няма и намерение да отсъжда 11-метров наказателен удар.

55' Много добро центриране в наказателното поле на ЦСКА, но Райс М'Боли сигурно изби топката извън наказателното поле.

54' Борис Галчев се появява на мястото на Стивън Сънди.

53' Косоко се опита елементарно да премине през Ранджелович, но бранителят на столичните "железничари" се справи и му отне топката.

46' Явно Вальо Илиев няма да може да продължи двубоя и още в началото на полувремето е заменен от Венци Василев.

46' Стефан Генов излиза с почти изцяло сменен състав през втората част, като само Растич остава на терена от игралите през първите 45 минути за Локо (Сф).

46' Начало на второто полувреме.

45' Край на първата част.

44' Валентин Илиев сяда на резервната скамейка още преди полувремето да е свършило, но Стойчо Младенов не извършва смяна. Възможно е старши треньорът на ЦСКА да изчака да види дали капитанът на гостите няма да може да продължи.

42' ГОООЛ ЗА ЦСКА 3:0. Страхотен пробив на Мартин Петров по лявото крило. Полузащитникът на "армейците" навлезе към наказателното поле и стреля с левия крак, пращайки топката под гредата в близкия ъгъл на Митрев.

39' Валентин Илиев остава на терена след сблъсък с противник. Медицинският екип на ЦСКА е на терена и ще провери дали бранителят ще може да продължи двубоя.

36' Жълт картон за Стивън Сънди.

34' Опит за удар на Иван Маркович от границата на наказателното поле, но топката мина над вратата.

30' Първи жълт картон в срещата - Миленович го получава.

28' След центриране от ъглов удар, отново Валентин Илиев игра с глава. Този път обаче ударът на капитана на ЦСКА мина на сантиметри покрай лявата греда на Митрев.

27' ФО-ПОРЕ! Прекрасно двойно подаване между Фо-Поре и Мартин Петров по лявото крило. Бранителят на ЦСКА след това навлезе към центъра, размина двама бранители на домакините, но Митрев излезе и блокира удара му.

26' Дълго подаване на Бранеков към Генов, М'Боли предвидливо излезе и лови.

22' Много хубав удар на Мартин Петров по диагонала. Полузащитникът на "армейците" намери топката от въздуха, но я прати на около метър-два над напречната греда.

21' Валентин Илиев се опита да намери Мартин Петров с дълго подаване, но крилото на ЦСКА бе зад отбраната на домакините.

19' Нелош удар на Ристич, който минава покрай вратата.

16' Нова възможност за "армейците". Иван Стоянов получи топката отдясно и почти веднага отправи удар, но Митрев този път се намеси добре.

15' ГОООЛ ЗА ЦСКА 2:0! Страхотно центриране на Мартин Петров от корнер, Валентин Илиев засече топката на първа греда и удвои аванса на "червените".

14' Хубаво центриране на Мартин Петров отляво, но Божидар Митрев излезе и лови.

13' Косоко премина през двама бранители в червено-черно, реши да не подава, а сам да завърши атаката, но се подхлъзна и не успя да нанесе удар.

11' Опит за дълго подаване към Косоко в предни позиции, но нападателят на "армейците" бе в положение на засада.

8' ГОООЛ ЗА ЦСКА 1:0! Страхотна грешка на Митрев, който подари топката на Ивайло Чочев. Талантът на ЦСКА се възползва и с премерен удар откри резултата.

6' Много добър пробив отляво на Матютю, който пусна топката към Генов, но той бързо-бързо я загуби срещу двама играчи на ЦСКА.

4' Хубав далечен удар на Мартин Петров, над вратата на Митрев.