3. ЦСКА победи Литекс и продължи без загуба на „Българска армия” (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА победи Литекс и продължи без загуба на „Българска армия” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Александър Тунчев и страхотен гол на Бергонси донесоха трите точки за „червените”, които са на седем пред Лудогорец

ЦСКА започна втория дял от редовния сезон на А група с домакинска победа над Литекс. „Армейците” стигнаха до трите точки след 2:0 на стадион „Българска армия”. Голмайстори станаха Александър Тунчев и Еденилсон Бергонси, който вкара много красив гол с шут от над 30 метра. Така, оранжевите допуснаха втора поредна загуба, след като отстъпиха със същия резултат от Локомотив в Пловдив.

„Червените” играха по-добре от своя съперник през цялото време и заслужено се поздравиха с успеха. Те владееха повече топката и създадоха всички по-интересни положения в срещата. Така, те остават непобедени на „Армията” през този сезон и остават на върха с 29 точки – на 7 от втория Лудогорец.

Домакините от София започнаха двубоя по-активно и по-агресивно. Налага преса и не позволяха на съперника си лесно да изнася топката и да стига до голови положения. „Червените” изцяло доминираха през първото полувреме  и създадоха много работа за вратаря Баривиейра, който спаси отбора си от разгром. Той бе подложен на истинска канонада от удари, първият от които бе отправен в 8-ата минута – тогава Тони Силва шутира силно, но стражът изби. След това последва силен изстрел и на Жуан Фелипе. Бранителите на гостите от Ловеч действаха на моменти не действаха концентрирано, пресата на ЦСКА си оказа своето влияние и грешките зачестиха в половината на „оранжевите”, което поизнерви Баривиейра.

В 17-ата минута опитният Сашо Тунчев попадна в прегръдките на своите съотборници. Той изпълни своя специалитет – засече с глава центриране в наказателното поле и прати топката в десния ъгъл. До голът се стигна след добра пласиране на защитника и колективна грешка на Литекс, след като Тунчев бе оставен напълно непокрит.

След това футболистите на ЦСКА продължиха да играят динамично и атакуващо. Маркиньос изпълни майсторски пряк свободен удар в 21-ата минута, но вратарят изби. Последваха нови удари на Фелипе и Тончи Кукоч, които също бяха отразени. Нападателят Серджиу Буш също се представи на ниво и създаде доста грижи за защитниците на Литекс.

Ударите на гостите от Ловеч към вратата на Якуб Дивиш през първото полувреме се брояха на пръстите на едната ръка. Все пак, в самия край на частта Уилмар Джордан бе много близо до изравняването. Снажният нападател отправи силен удар от границата на наказателното поле по земя, но кълбото профуча на сантиметри от лявата греда.

През второто полувреме футболистите на треньора Стойчо Младенов продължиха да контролират двубоя  и да създават по-интересните положения пред противниковата врата. Буш и Маркиньос опитаха късмета си с удари от разстояние, но Баривиейра отново показа, че тази вечер той е най-добрият футболист за Литекс.

Тимът, воден от Краси Балъков, трудно успяваше да организират опасни атаки. Малинов имаше възможност да затрудни Дивиш от пряк свободен удар, след като топката бе заложена на удобна позиция, но той стреля много неточно. „Оранжевите” играха колебливо и на моменти неуверено, като с нищо не промениха стила си от първото полувреме.

Край на спора сложи точна на спора в срещата с изключително красив гол. Той шутира от над 30 метра, като около него нямаше нито един футболист на Литекс, и остави безпомощен Баривиейра. Така, ЦСКА загря с убедителна победа преди вечното дерби с Левски.