3. ЦСКА победи Литекс с 1:0 и е на четвъртфинал за Купата на България

ЦСКА победи Литекс с 1:0 и е на четвъртфинал за Купата на България

"Армейците" излязоха много мотивирани и тотално надиграха своя съперник

ЦСКА победи с 1:0 Литекс в дербито на осминафиналите за Купата на България. „Червените” изиграха силен мач, в който заслужено спечелиха двубоя и изхвърлиха от състезанието миналогодишния победител в състезанието.

Макар и с много контузии и само 17 футболисти в групата, „червените” бяха много мобилизирани и можеха да бият с повече. Единственото попадение в мача вкара Спас Делев в началото на втората част със страхотен удар.

Двубоят започна, както се и очакваше. Двата тима започнаха битка в средата на терена. Постепенно гостите овладяха центъра на терена и взеха лек превес в двубоя.

В 25-ата минута Дока навлезе отляво в наказателното поле и отправи мощен удар, но топката мина малко встрани от вратата. В 30-ата след центриране отляво в наказателното поле на ЦСКА, Чавдаров изби топката в куп от играчи и имаше реална възможност Литекс да поведе.

В 33-ата минута Ивелин Попов бе изведен отдясно в наказателното поле, Виданов му отне топката, а нападателят падна, но дузпа не беше отсъдена.

След положенията за Литекс и ЦСКА създаде опасност. Спас Делев бе изведен много добре отдясно, нахлу в пеналта и се опита да подаде към Руи Мигел, но Голубович пресече сигурния гол.

Четири минути преди края на първата част пък Христо Янев изпълни своя специалитет от пряк свободен удар, но Чавдаров със сетни сили спаси.

Така завърши първата част. През втората „армейците” излязоха преобразени. Още от първите секунди те натиснаха своя съперник и създадоха огромно напрежение пред вратата на гостите. Само две минути след подновяването играта натискът се материализира. Спас Делев навлезе отдясно в наказателното поле и със страхотен фалциран удар под лявата греда откри резултата.

Попадението принуди играчите на Литекс да изнесат играта напред. Това отвори много пространства пред противника и Спас Делев постоянно дебнеше на ръба на засадата.

На няколко пъти играчите на ЦСКА имаха много добри възможности за контраатака, но всеки път пропускаха своя шанс за втори гол, предимно след грешки на португалеца Руи Мигел. В 63-ата минута Спас Делев стреля страхотно отляво, но топката мина на няколко сантиметра встрани от гредата.

След това и двата отбора направиха своите смени. За Литекс постепенно в игра се появиха Нифлор, Георги Миланов и Момчил Цветанов, а за ЦСКА Тодоров, Манчев и Бранеков.

До края на срещата Литекс се опита да създаде нужния за гол натиск, но защитата на ЦСКА бе на висота. Няколко по-опасни центрирания и една възможност пред Ивелин Попов изчерпаха всичко пред гостите. „Армейците” пък чакаха на контратака и имаха доста шансове да вкарат втори гол.