3. ЦСКА победи минимално Ботев (Вр) с два удара в очертанията на вратата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Присо вкара победния гол две минути преди края, "армейците" направиха първи удар в очертанията на вратата в 85-ата минута

ЦСКА победи минимално Ботев (Враца) с много неубедителна игра в контролна среща на стадион "Българска армия". Победният гол за 1:0 вкара Нджонго Присо в 88-ата минута.

За целия мач "армейците" отправиха едва два точни удара в очертанията на вратата, като първият от тях дойде пет минути преди края.

През първата част головите положения се брояха на пръстите на едната ръка, а темпото на игра бе твърде бавно и това попречи на 150 „червени” фенове по трибуните да видят нещо интересно.

Направи впечатление, че в щаба на ЦСКА цари пълно обединение.

През първото полувреме цялото ръководство на клуба гледа мача заедно от ложите – рамо до рамо седнаха единият собственик на клуба Димитър Борисов, старши треньорът Стойчо Младенов, двамата изпълнителни директори Георги Илиев-Майкъла и Венци Живков и търговският директор Георги Павлов.

Помощникът на Стойчо Младенов – Анатоли Нанков водеше мача от пейката през цялото първо полувреме.

Най-добрата атака за цялата първа част бе организирана от Ботев в 4-ата минута. Владислав Романов получи пред пеналта, напредна и стреля по земя, Макенджиев плонжира и първо изби, а след това на голлинията закова кълбото в прегръдката си.

След четвърт час Амендола технично излъга Джереми Родригес, стигна аутлинията и върна към малкия пеналт, но Макенджиев и бранител успяха да избият.

Най-запомнящото се положение за ЦСКА през първата част се случи в 18-ата минута. „Червените” откраднаха пред вратата на Ботев, Платини стреля силно по диагонала, но прати покрай лявата греда.

В 19-ата минута защитникът на гостите Маринов спря с ръка центриране на Скиорили някъде около линията на наказателното поле, а съдията Ангел Ангелов сякаш беше прав да посочи само свободен удар, а не дузпа.

Врачани можеха да поведат в 36-ата минута, когато Атанасов бе изведен сам срещу Макенджиев, но си поведе дълго и вратарят го изпревари, за да лови.

5 минути преди почивката защитникът на Ботев Жайро Родригес получи неприятна травма в лявото бедро и бе заменен принудително.

На почивката гостите направиха 6 смени, а Стойчо Младенов слезе от трибуните, за да води лично втората част от скамейката.

Екзекутора на Ливърпул направи шесторна смяна след час игра и пусна Саша, Сержиньо, Янчев, Анисе, Присо и Нюанджи. Преди това той бе направил тройна смяна в 52-ата минута.

Играта на терена съвсем замря заради смените и на терена не се случваше нищо любопитно.

Неточен удар с глава на Апостол Попов и изстрел на Тошко Янчев в аут бяха всичко, до което стигнаха домакините пет минути преди края.

Поледните 5 минути обаче се оказаха победни за ЦСКА.

В 86-ата Тасио отправи първия точен удар в очертанията на вратата на Ботев, като прати право в ръцете на резервния страж Митов.

Две минути преди края Тасио пусна в коридор за Присо отляво, камерунецът спокойно напредна и по диагонала намери мрежата за 1:0, а с това донесе и успех на ЦСКА.

През уикенда „червените” играят контрола със сръбския Раднички Ниш.