3. ЦСКА победи Монтана с 2:1 за „Албена Къп 2009”

ЦСКА победи Монтана с 2:1 за „Албена Къп 2009”

Отборът на ЦСКА (София) постигна победа с 2:1 над тима на Монтана в първата си среща от турнира „Албена Къп 2009”. „Армейците” тотално надиграха своя съперник и можеха да стигнат до още попадения, ако не бяха добрите изяви на вратаря на Монтана.

Още от самото начало се видя, че ЦСКА е по-класният тим на терена и опасностите пред вратаря на Монтана Георгиев не закъсняха. Още във втората минута Маркиньос стреля опасно, но топката премина над напречната греда. В 8-та минута и Мороз пробва своя късмет, но ударът му с левия крак премина встрани от целта. В 10-ата минута дойде и най-голямата опасност за Георгиев. Маркиньос центрира от ъглов удар, Котев засече топката с глава, но ударът му бе спасен с крак от вратаря на Монтана. В следващата атака на ЦСКА Давид Силва стреля, но отново Георгиев бе на висота. Стражът на Монтана продължи с добрите си намеси и в 20-ата минута отново спаси удар на Котев с глава. Монтана пък направи първата си по-сериозна атака едва в 25-ата минута, но удар на Владимиров бе блокиран от защитник на ЦСКА. Така се стигна до 31-та минута, когато Минев проби добре отдясно, подаде на Саидходжа, който от точката на дузпата не остави никакви шансове на Георгиев – 1:0. В самия край на полувремето отново Котев се озова на стрелкова позиция, но този път ударът му бе твърде слаб и не затрудни вратаря на Монтана.

През втората част старши треньорът на ЦСКА Димитър Пенев направи няколко смени, като впоследствие бе заменен и целият състав, като логично темпото в играта на „червените” поспадна. Първата по-сериозна атака през второто полувреме бе едва в 55-ата минута, когато резервата Виданов центрира към друга резерва – Пиетробон, но аржентинецът не успя да овладее топката, оставен непокрит в наказателното поле. В 73-та минута отново Котев стреля с глава, след изпълнение на ъглов удар, но топката срещна тяло на бранител на Монтана. В 81-та минута ЦСКА все пак успя да стигне до втори гол. Появилият се като резерва Георгиев намери непокрит на далечната греда младия Тонев, за когото не бе проблем да реализира от близко разстояние. Минута преди края на срещата Монтана върна едно попадение, чрез Харлов, който стреля прекрасно от воле и не остави шансове на вратаря на ЦСКА Караджов. В буквално последните секунди на срещата Монтана можеше да стигне до равенството, но Венци Иванов нацели напречната греда, след хубаво изпълнен пряк свободен удар.

ЦСКА: 27. Петров 52. Минев 6. Котев 10. И.Иванов 84. Машадо 5. Янчев - к 32. Мороз 28. Маркиньос 30. Тодоров 33. Силва 99. Саидходжа (Караджов, Виданов, Бранеков, Омодиагбе, Чипев, Ру Мигел, Тошев, Пиетробон, Тонев, Георгиев)