3. ЦСКА поигра един час и би Локо (София) с 2:1 на старта на „А” група (видео+снимки)

Делев и Зику бележат за „червените”, Романов вкарва за Локомотив

Отборът на ЦСКА започна с победа новия сезон в „А” група, след като днес се наложи с 2:1 над тима на Локомотив (София). Срещата се игра на стадион „Васил Левски”, а попаденията за „армейците” вкараха Делев и Зику. Голът за „железничарите” пък бе дело на Романов.

Двубоя започна с летящ старт за „армейците”, които излязоха напред в резултата още в 3-та минута, след като Платини изведе Делев зад гърба на отбраната на „железничарите”, а нападателят хладнокръвно пусна кълбото покрай Галев за 1:0.

След попадението ЦСКА продължи да владее повече топката и Галчев и Нелсън опитаха да се разпишат, но без успех.

Така се стигна до 30-ата минута, когато при една контраатака Романов получи в лявата част на наказателното поле и центрира за Йорданов, който стреля с глава, но кълбото срещна напречната греда на М’боли.

10 минути по-късно „червените” имаха нов страхотен шанс за гол, след като Платини получи в наказателното поле, където Галев се хвърли навреме в краката му и изчисти, кълбото попадна в Галчев, който стреля мигновено, но Лахчев изчисти пред голлинията и запази вратата си суха.

До края на полувремето зрителите не видяха повече попадения и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за ЦСКА.

Втората част също стартира с по-добра игра на „червените” и в 57-ата минута те можеха да водят с 2:0, след като Платини получи в наказателното поле, но ударът му премина над вратата.

В следващата атака обаче, нищо не помогна на Галев и ЦСКА съумя да удвои преднината си. Тогава Платини намери Нелсън в наказателното поле, холандецът върна за Галчев, който стреля слабо, топката стигна до Зику, който овладя и я прати за втори път в мрежата на Локомотив.

След този гол „армейците” отстъпиха леко инициативата на своя съперник и в 72-ата минута „железничарите” успяха да се върнат в мача. М’боли
изби центрирана топка от корнер около дъгата на наказателното поле, където Романов засече мощно с десния крак, кълбото рикошира в гърна на Янев и влетя в мрежата на ЦСКА - 1:2.

До края на двубоя Локомотив продължи да натиска, но нов гол не падна и така ЦСКА се наложи с 2:1 над „железничарите” на старта на новия сезон в „А” група.