3. ЦСКА прави 1:1 с Ираклис, фенове се бият

ЦСКА прави 1:1 с Ираклис, фенове се бият

Това обаче не бе най-интересното в мача. В 33-ата минута фенове на ЦСКА се сбиха с охраната на двубоя и срещата бе прекъсната за 10 минути.

ЦСКА и Ираклис завършиха 1:1 след едно полувреме игра на контролната среща между двата тима, която се играе в Солун, Гърция. Единственото попадение за ЦСКА в мача отбеляза Дормушали Саидходжа. Това обаче не бе най-интересното в мача. В 33-ата минута фенове на ЦСКА се сбиха с охраната на двубоя и срещата бе прекъсната за 10 минути.

През първата част шампионът на България бе по-добрият отбор на терена. Пропуски в началото направиха Йордан Тодоров, Маркиньос и Дормушали Саидходжа. В 21-ата минута Давид Силва проби по лявото крило, подаде към Саидходжа и бившият нападател на Ботев се разписа за 1:0. Контролната среща бе прекъсната в 33-ата минута заради сбиване между феновете на „червените” и охраната на помощния терен в Солун. Играта бе подновена след 10-ина минути и удар на играча на Ираклис Гонсалес мина на сантиметри покрай вратата на Петров. Все пак в даденото продължение гръцкият тим стигна до изравняването. Йордан Минев игра с ръка в наказателното поле, главният съдия отсъди дузпа и Коне Панос направи 1:1.

В началото на втората част гол на Саидходжа бе отменен заради засада, а влезлият като резерва Александър Тонев пропусна от добра позиция, след като бе изведен от Мартин Тошев. Пенев пусна в игра всички резервни футболисти като най-активни бяха Тонев, Тошев и Гардар Гунлаугсон. В 83-ата минута Тонев центрира от ъглов удар, топката попадна в исландския нападател, който от добра позиция стреля над напречната греда.

Състав на двата тима:

ЦСКА: 27. Ивайло Петров; 52. Йордан Минев, 6. Кирил Котев, 10. Иван Иванов, 84. Машадо; 5. Тодор Янчев (капитан), 28. Маркиньос, 32. Викторс Морозс; 30. Йордан Тодоров, 33. Давид Да Силва, 99. Дормушали Саидходжа.

През втората част: 12. Иван Караджов 3. Павел Виданов 35. Асен Георгиев 2. Павел Ковачев 4. Кристиан Узунов 22. Ели Маркес 24. Александър Тонев 17. Руи Мигел 15. Николай Чипев 8. Мартин Тошев 34. Гардар Гунлаугсон

Ираклис: 1. Падис 4. Катцабис 15. Сабас 34. Кидон 7. Гонзалес 21. Денис 9. Камболадис 18. Костас 25. Коне Панос 3. Чистос 28. Кихоиос
ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА