3. ЦСКА пречупи Локо (Пловдив) с щастлив гол на Маркиньос (видео и снимки)

ЦСКА пречупи Локо (Пловдив) с щастлив гол на Маркиньос (видео и снимки)

„Червените” се наложиха с минималното 1:0 над „смърфовете” от Пловдив

Вицешампионът ЦСКА постигна много важна победа в борбата си за участие в евротурнирите догодина, след като се наложи с 1:0 над тима на Локомотив (Пловдив). Срещата се игра на стадион „Васил Левски” и бе предпоследна от програмата на 14-ия кръг на родната „А” група.

За „червените” в този мач официален дебют направи Иван Бандаловски, който влезе като резерва в продължението на срещата. Единственото попадение пък бе дело на Маркиньос, който вкара красив и същевременно щастлив гол в 53-ата минута, след като се разписа почти от аутлинията.

Двубоят започна равностойно, като в началото играта се водеше предимно в центъра на терена. В 11-ата минута дойде и първият удар към една от двете врати, след като Крачунов засече с глава центриране от корнер, но топката излезе в аут. 3 минути по-късно Маркиньос шутира с десния крак от границата на наказателното поле, ала кълбото премина вдясно от вратата на Лучини.

В 18-ата минута пък дойде първият точен изстрел в мача, след като Маркиньос навлезе в наказателното поле отляво и шутира към далечния ъгъл, но стражът на „смърфовете” се разтегна максимално и спаси. 2 минути по-късно Тонев, от същата позиция, стреля с десния крак, ала топката срещна дясната греда на Лучини.

След 30-ата минута темпото продължи да бъде високо, но чистите голови положения се превърнаха в рядкост. Все пак в края на полувремето, в 44-ата минута, пловдивчани стигнаха до гол, след като Карвальо овладя в наказателното поле след центриране от фаул и преодоля Мболи, но попадението бе отменено заради засада на нападателя.

Втората част стартира с мощен натиск на „червените” и в 49-ата минута Платини центрира за Маркиньос, който от малкото наказателно поле с глава прати топката над вратата. 120 секунди по-късно, при една контраакция на Локомотив, Златински получи на границата на наказателното поле и стреля силно с левия крак, ала кълбото премина покрай дясната греда на Мболи.

Така дойде 53-ата минута, когато Маркиньос получи в наказателното поле и шутира силно с десния крак почти от нулев ъгъл, кълбото облиза лявата греда на Лучини и влезе в мрежата му – 1:0.

След гола домакините поуспокоиха темпото, а в 62-ата минута Галчев опита късмета си от дистанция, но ударът му бе изключително неточен и излезе в аут. С напредване на времето „червените” приеха играта в своята половина, а тимът на Локомотив натисна здраво в търсене поне на изравнително попадение.

Така дойде 77-ата минута, когато „смърфовете” пропуснаха най-чистата си възможност до момента в мача, след като Раймонди центрира отдясно за непокрития Лазаров, който от няколко метра с глава не успя да намери очертанията на вратата на Мболи. В 88-ата пък резервата Раймонди пребори Акуаро и овладя в наказателното поле, ала шутът му бе слабо и не затрудни стража на „армейците”.

До края на двубоя нов гол не падна и така ЦСКА стигна до успеха срещу Локомотив (Пловдив) с 1:0.

След тази победа „червените” се изравниха по точки с Локомотив (София) и Черноморец и вече заемат 4-о място във временното класиране. Гостите от Пловдив пък са 7-и с 23 спечелени точки.