3. ЦСКА превзе "Огоста" с четирима различни голмайстори (видео+снимки)

ЦСКА превзе "Огоста" с четирима различни голмайстори (видео+снимки)

Бадема с три асистенции

ЦСКА постигна трета победа в последните си четири мача за първенство, след като убедително надигра Монтана с 4:1 като гост. „Червените” не оставиха съмнения в превъзходството си и с разнообразие в атаката си отбелязаха четири попадения до 81-ата минута, когато домакините се разписаха в тяхната врата. Нелсън и Акуаро дадоха преднина от два гола за гостите до почивката с майсторски далечни удари. Платини и Тонев се възползваха от слабата защита на Монтана през втората част и направиха „армейския” успех още по-изразителен. Венци Христов, който влезе като резерва, отбеляза почетния гол за Монтана.

Домакините не впечатлиха с абсолютно нищо, въпреки че от 11 мача на свой терен този сезон имаха само 3 загуби. Те се заиграха чак в края на мача, когато победителят беше напълно ясен. От своя страна ЦСКА се забавляваше на терена. Милен Радуканов спечели срещата хем убедително, хем пестеливо. Впечатление направи решението на специалиста да остави Маркиньос резерва. Силен мач направиха Емил Гъргоров, който направи три асистенции, и Мишел Платини.

С този успех ЦСКА събра 45 точки, като изостава с 6 от Левски и с 14 от Литекс. Монтана пък регистрира трета загуба в последните си четири мача. Тимът на Атанас Джамбазки е на 11-ото място с 23 точки, на 6 от Калиакра и Сливен, които играят по-късно днес.

Монтана започна по-активно в първите минути. После ЦСКА изнесе играта след централната линия, но трудно стигаше до възможности да обстрелва вратата на Левашки. „Червените” играеха с центрирания, при едно от които успяха да създадат голово положение. В 17-ата минута Платини засече центриране на Трифонов, но Левашки успя да избие.

Натискът на гостите се засили и в 28-ата минута те пропуснаха още по-чиста възможност за откриване на резултата. Тонев отклони центриране от ъглов удар, но отново Платини не успя да отбележи, стреляйки с глава в аут.

В 32-ата минута Левашки вече беше пробит. Грегъри Нелсън откри резултата с великолепен фалцов удар извън наказателното поле, като голяма заслуга за попадението имаше Мишел Платини, който проби отбраната на Монтана с красиви финтове.

Монтана леко изнесе играта си по-напред, но беше попарен с втори гол, дошъл след образцова контраатака. Тонев осъществи мощен рейд по дясното крило, центрира ниско пред пеналта за Гъргоров. Той от своя страна чукна към бранителя Акуаро, който бе пробягал целия терен и с хубав шут в долния десен ъгъл удвои аванса на „червените”.

Картинката на терена през втората част не се промени особено. Силният Платини и Галчев стреляха над вратата преди да дойде 63-ата минута, когато ЦСКА вкара трети гол. Бандаловски пресече пас в центъра, подаде към Гъргоров вдясно по нападението, той финтира Трифонов, но защитникът блокира удара му. Топката обаче взе Платини, който финтира Левашки и направи преднината на армейците класическа.

В 73-ата минута превъзходството на гостите се изрази в още едно попадение. Нелсън проби в наказателното поле и стреля, Трифонов блокира, последва разбъркване, топката се върна към бялата точка, а оттам Тонев на празна врата направи 4:0.

В заключителните минути Монтана нямаше какво да губи и се разигра, като успя да отбележи почетен гол. Той дойде след грешка на Коста Янев. Резервата Венци Христов финтира Акуаро и Попов, и с хубав удар в долния десен ъгъл от дъгата пред наказателното поле не остави шансове на Караджов, фиксирайки крайното 1:4.