3. ЦСКА пробива бетона на Кокала по крилата

ЦСКА пробива бетона на Кокала по крилата

Капитанът на Славия Богомил Дяков излиза на инжекции във финала

Aтaки пo двете крила от първата минута на мача - това ще бъде тактиката на ЦСКА в днешния финал за Купата на България със Славия. Очакванията са треньорът на белите Емил Велев да окопае своите в глуха защита. Колегата му начело на армейците Милен Радуканов смята да пробива бетона най-вече чрез двамата си бързи и технични флангови футболисти Нелсън и Делев. Те ще сменят непрестанно местата си.

ЦСКА би този съперник с 1:0 за първенство на 16 април, а победния гол вкара именно холандецът. Още в 3-ата минута той финтира капитана на Славия Богомил Дяков и с хубав удар от границата на наказателното поле даде преднина на своите. Сега надеждите на Радуканов отново са насочени към него и Спас да пробият с бързината си бялата отбрана. Червените пак ще търсят бърз гол, който да отвори мача и да издърпа белите по-напред. В Борисовата градина са наясно, че не водят ли в резултата на полувремето, то през втората част Славия вече ще им, сериозно психологическо пре димство.

Треньорът на ЦСКА ще умува до последно кой да игра зад централния нападате, Платини. Вариантите са Map киньос и Гъргоров. Към момента с пo-големи шансове е бразилецът.

Титулярите за всички останали постове са напълно ясни. Пред вратаря Караджов започва карето бранители Иван Бандаловски, Апостол Попов, Костадин Стоянов и Румен Трифонов.

Опорните халфове Тодор  Янчев и Борис Галчев пък ще трябва да печелят средата на терена, като на втория ще се разчита много и в организационен план. Капитанът на червените основно ще спира атаките на Славия, докато Галчев ще има повече свобода и ще подкрепя атаката.

Големият проблем пред Емил Велев е контузията, която получи Богомил Дяков по време на мача с Литекс. Десният бек все още не е напълно възстановен, но Кокала го иска на всяка цена в състава си. Почти сигурно капитанът на белите ще излезе на терена на инжекции.

Велев ще реши 8 последния момент дали да заложи на двама централни нападатели, или да пусне един таран и трима дефанзивни   полузащитници.

Ако избере първия вариант, защитата на ЦСКА ще тормозят Николай Божов и бившият левскар Георги Христов. При втория Жоро ще остане резерва, а до опорните халфове Илия Илиев и Баяно ще бъде върнат сърбинът Павле Попара. Той обаче няма достатъчно игрова практика и едва ли Кокала ще рискува с него.

В играта на Novsport.com "Прогнози" може да предвидите изхода на двубоя, без да е необходимо да залагате абсолютно нищо, а в края на месеца да спечелите 500 лв.