3. ЦСКА продължи победния си ход и би Берое с 2:0 в Стара Загора (видео)

ЦСКА продължи победния си ход и би Берое с 2:0 в Стара Загора (видео)

"Червените" бяха по-добрият отбор на терена и заслужено надделяха над домакините с голове на Платини и Делев през първата част

Отборът на ЦСКА постигна лесна победа с 2:0 над Берое на стадиона в Стара Загора. Това бе шеста поредна победа на „червените” в А група, с която те са останаха на 3-то място в класирането, на 6 точки от втория Левски.

През първото полувреме ЦСКА имаше тотално превъзходство и успя да се възползва от по-добрата си игра. След пропуски на Делев и Нелсън столичани поведоха след много хубава бърза атака.

В 36-тата минута Платини изведе Делев сам срещу вратаря на домакините. Бързоногият нападател на „армейците” заобиколи на скорост вратаря Теменлиев и без да проявява излишен егоизъм върна към Платини, който беше сам на дузпата и откри резултата на празна врата.

Домакините още не се бяха отърсили от шока, когато „червените” нанесоха втория си удар. В 42-рата минута гостите удвоиха преднината си след нова красива атака. Гъргоров и Трифонов направиха двойно подаване по левия фланг, бившият играч на Миньор видя Делев на дузпата и му подаде, а седмицата на ЦСКА вкара лесен гол за 0:2. До края на полувремето ЦСКА контролираше мача и не допусна опасни положения пред вратата на Караджов.

Второто полувреме премина в по-бавно темпо. Гостите пазеха преднината си и разчитаха на постепенни атаки, докато домакините се опитваха да върнат поне един гол. По-чистите положения отново бяха пред вратата на домакините, но Галчев и резервата Маркиньос изпуснаха да увеличат резултата. Единственото по-удобно положение за Берое бе пропуснато от влезлия през второто полувреме Влади Златинов, който се забави в наказателното поле на гостите и не успя да нанесе добър удар към Караджов.

След този мач старозагорци намалиха до минимум шансовете си да играят в Лига Европа догодина. Тимът остана на 4 точки от 4-тия в таблицата Локо Сф.

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА