3. ЦСКА разгроми Локо (Сф) на "Армията" (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА разгроми Локо (Сф) на "Армията" (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Армейците" надиграха тотално "железничарите" и постигнаха убедителна победа с 5:0

ЦСКА разгроми Локомотив (София) с 5:0 в мач от 19-ия кръг на родното футболно първенство. Срещата се игра на стадион „Българска армия“, а „армейците“ контролираха случващото се на терена по време на целия двубой и заслужено се поздравиха с убедителен успех. Два гола за ЦСКА отбеляза Мартин Петров, а по едно попадение добавиха Ивайло Чочев, Марсиньо и Емил Гъргоров.

Една от първите по-интересни ситуации на „Българска армия“ бе в 8-ата минута, когато Емил Гъргоров нанесе страхотен изстрел от дъгата на наказателното поле, но кълбото премина встрани от вратата. Резултатът бе открит в 12-ата минута, когато Марсиньо подаде към Мартин Петров, който с хубав удар прати топката неспасяемо в мрежата на гостите.

Една от малкото възможности за Локомотив в целия мач бе 4 минути по-късно – Гаел нанесе опасен изстрел към Томас Черни, който обаче бе на мястото си и спаси. До края на първата част „армейците“ контролираха случващото се на терена, а малко след като изтече половин час игра от първия съдийски сигнал, Мартин Петров пробва нов удар, но прати топката над напречната греда.

Авансът на ЦСКА се увеличи на два гола в 35-ата минута. „Армейците“ организираха страхотна продължителна атака, Марсиньо пусна към Милисавлевич, който центрира, а Чочев с глава забоде кълбото в мрежата. Последва хубав удар на Тодор Янчев, но топката прелетя встрани от вратата.

В 41-ата минута авансът на ЦСКА стана класически, след като Мартин Петров направи резултата 3:0. Милисавлевич проби добре отляво и центрира, а Петров с великолепен удар с левия крак забоде топката в мрежата, реализирайки втория си гол в мача. При резултат 3:0 в полза на домакините дойде и краят на първото полувреме.

През втората част „армейците“ отново доминираха и контролираха случващото се на терена. Малко след подновяването на играта Марсиньо пробва удар, но не намери целта. В 49-ата минута обаче бразилецът все пак обаче успя да се разпише, след като от няколко метра прати топката във вратата след центриране на Неманя Милисавлевич. Самият Милисавлевич можеше да отбележи 2 минути по-късно, но стреля неточно. В 55-ата минута Мартин Петров отправи нов хубав изстрел, но Галев бе на мястото си и отрази.

В 60-ата минута Петров бе много близко до хеттрик, след като нанесе удар след центриране от корнер в наказателното поле, но Том изчисти от голлинията. В 66-ата минута Маркиньос стреля от пряк свободен удар, но Томас Черни не бе затруднен и улови. Минута след това влезлият в игра през второто полувреме Григор Долапчиев направи сериозен пропуск – футболистът на ЦСКА се озова на добра позиция, сам срещу вратаря, преодоля го, но след това стреля встрани от вратата.

Петият гол за ЦСКА падна в 73-ата минута. Милисавлевич центрира в наказателното поле, Косоко нанесе удар с десния крак, а Гъргоров от непосредствена близост засече кълбото на празна врата. В 82-ата минута Гъргоров пробва прехвърлящ удар отдалеч, но не намери рамките на вратата, а малко след това и Долапчиев стреля неточно.

В последната 90-та минута от редовното време Локомотив можеше да достигне до почетен гол, след като Маркиньос се озова на добра позиция и нанесе изстрел, но Томас Черни спаси. В добавеното време на двубоя Косоко стреля хубаво към Галев, но вратарят на гостите отрази.

Така ЦСКА спечели с 5:0 и продължава да е на третото място, като вече е с актив от 35 точки. Локомотив (София) остава с 22 на деветата позиция.

В следващия кръг „армейците“ гостуват на Ботев (Пловдив), а „железничарите“ са домакини на Локомотив (Пловдив).