3. ЦСКА с нова издънка – не можа да бие 9 от Берое (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА с нова издънка – не можа да бие 9 от Берое (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Армейците” взеха първа точка през пролетния дял на шампионата

ЦСКА и Берое завършиха при равенство 0:0 в първия кръг от първата шестица. Така, тимът на Петър Хубчев остава непобеден през пролетния дял на шампионата, като взе цели четири точки в последните си две гостувания на „Армията” след победата с 1:0 преди две седмици.

Берое доигра срещата с девет, след като в 74-тата минута Владимир Зафиров бе изгонен при малко съмнителни обстоятелства, а Веселин Пенев бе изгонен в добавеното време за много груб фаул срещу Жоаким.

Двубоят не предложи почти нищо интересно пред двете врати. ЦСКА отново разочарова феновете си и след трите поредни загуби след подновяването на шампионата, сега взе само точка от Берое, като не създаде нито едно 100 процентово голово положение.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК

Маркиньос записа своя 110-и мач в „А” група с фланелката на ЦСКА, като така изравни рекорда за най-много мачове на чужденец, който се държеше от Ибрахима Гай, който носеше червения екип между 2001 и 2005 година.

Единственото опасно положение в мача дойде в 67-ата минута, когато Милисавлевич центрира отляво, Жоаким се размина с топката, Соарес пробва да стреля, но не успя да засече добре топката и я прати право в ръцете на Макенджиев.

В 74-тата Берое остана с човек по-малко, кгоато Зафиров събори откъсващия се Соарес и Цветан Кръстев му показа директен червен картон, въпреки че Пенев бе много близо до тях.

В края и Веселин Пенев получи директен червен картон за много грубото си влизане в краката на Жоаким. Повторенията показаха, че Пенев е играл с топката, но влизането му бе много грубо.

Така, ЦСКА взе първа точка през пролетта и вече има 45 на втората позиция, докато Берое излезе временно на третата позиция с 39.