3. ЦСКА с нова победа в Белек - 1:0 срещу елитния Том

ЦСКА с нова победа в Белек - 1:0 срещу елитния Том

Единственото попадение в двубоя бе дело на Руи Мигел

ЦСКА победи с 1:0 елитния руски отбор Том Томск в контролна среща, която се игра на терена в СК „Корнелия” в Белек. Това е трета победа за тима на Йоан Андоне от общо пет мача на турска земя.

Единственото попадение в днешния двубой бе дело на влезлия като резерва Руи Мигел, който в 59-ата минута се възползва от чудесен пас на Данчо Минев и от границата на наказателното поле изпрати топката в мрежата.

Срещата започна равностойно за двата отбора, но момчетата на Йоан Андоне първи имаха възможност да открият резултата, след като още в първата минута Иван Стоянов центрира опасно в наказателното поле на Том. Вратарят Парейко обаче излезе уверено и улови топката.

Три минути по-късно Йон Рок нахлу в наказателното поле на „армейците” и стреля със сетни сили, но топката срещна тялото на бранител на ЦСКА и излезе в корнер.

Натискът на руснаците продължи, след като в 7-ата минута Ковалчук навлезе опасно и стреля, но ударът му се оказа неточен и топката излезе в аут. Четири минути по-късно отново той излезе сам срещу Чавдаров и стреля, но стражът на "армейците" показа блестящ рефлекс и спаси. В 35-ата минута Данчо Тодоров нахлу в наказателното поле, но останал сам срещу вратаря, в последния момент реши да подаде на Спас Делев, който стреля неточно.

Най-чистото положение за първото полувреме дойде в 42-ата минута, когато Данчо Минев пусна хитър пас към Спас Делев, но той от съвсем близко изпрати топката в тялото на вратаря. До края на първата част двата отбора не успяха да сътворят нищо по-интересно и нулевото равенство се запази на почивката.

След всички пропуснати възможности, в 59-ата минута съдбата най-после се усмихна на ЦСКА и влезлият като резерва Руи Мигел се възползва от чудесен пас на Данчо Минев и с плътен удар от границата на наказателното поле откри резултата. В 75-ата минута Панку, който бе оставен непокрит в наказателното поле стреля, но ударът му срещна гърбба на защитник на Том. Две по-късно руснаците изпуснаха най-чистото си положение, след като Зобнин стреля силно, но ударът му се оказа твърде неточен.

До края на срещата двата отбора си размениха по няколко бързи атаки, но до нов гол не се стигна и така „армейците” победиха със скромното 1:0.

Следващият мач на ЦСКА е утре срещу Оцелул (Рум). В петък тимът на Йоан Андоне ще изиграе последната си контрола на турска земя срещу Слован Братислава (Слвн).

Равносметка: ЦСКА с рекордна селекция

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

НА ЖИВО: Хебър - Септември Сф 0:1

"Зелените" с човек по-малко, гледайте мача тук...

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза