3. ЦСКА с ново 8:0 във „В” група (ВИДЕО)

ЦСКА с ново 8:0 във „В” група (ВИДЕО)

Преслав Йорданов с хеттрик, Борис Галчев и Николай Цветков с по два гола на "Армията" срещу Беласица

ЦСКА победи Беласица (Петрич) с 8:0 в деветия кръг на Югозападната „В” група и за втори път постигна най-изразителния си резултат от началото на сезона. С 8:0 бе прегазен и София 2010 в седмия кръг. Чепинец си тръгна от „Армията” със 7 гола в третия, докато Велбъжд бе повален с 6:0 в петия.

Хеттрик на „Армията” направи Преслав Йорданов, с два гола се отличиха Николай Цветков и Борис Галчев, а веднъж Бела си отбеляза автогол.

Борис Галчев откри от свободен удар в 7-ата минута.

Резултатът бе удвоен минута преди почивката, когато Преслав Йорданов се възползва от неразбирателство между защитник и вратаря на Беласица, за да открадне топката и да я прати в опразнената врата.

Четири минути след почивката Преслав Йорданов вкара втория си гол в мача. Сред куп от играчи на Беласица нападателят се извиси и с глава завъртя в обратния ъгъл за 3:0.

Крахът за Бела бе пълен, след като в 52-ата минута Иван Танчев си отбеляза куриозен автогол.

5:0 направи Николай Цветков в 55-ата минута с топовен удар в горния десен ъгъл от границата на наказателното поле.

Хеттрикът на Преслав Йорданов бе факт в 60-ата минута. Цветков отправи нов силен удар, този път вратарят спаси, но при добавката Йорданов отбеляза за 6:0.

Николай Цветков отбеляза втория си гол в мача в 71-ата минута, след като засече хубаво центриране на Павел Головодов отляво.

Владимир Кабранов пропусна най-чистото положение за Беласица в 80-ата минута, като атрактивно стреля над вратата.

Крайното 8:0 оформи Борис Галчев в 89-ата минута. Халфът и Преслав Йорданов направиха двойно, при първия удар на Галчев вратарят спаси. Топката обаче се върна у капитана на „червените” и той порази мрежата отблизо.

ЦСКА остава еднолично на върха с пълен актив от 27 точки и голова разлика 43:0.

Останалите мачове от 9-ия кръг започват в 16 ч.

ЦСКА - Беласица 8:0
1:0 Борис Галчев (7’)
2:0 Преслав Йорданов (44’)
3:0 Преслав Йорданов (49’)
4:0 Танчев (52’ автогол)
5:0 Николай Цветков (55’)
6:0 Преслав Йорданов (60’)