3. ЦСКА с престижна победа над Стяуа в Австрия - 2:1

ЦСКА с престижна победа над Стяуа в Австрия - 2:1

ЦСКА победи Стяуа (Букурещ) с 2:1 в петата си контролна среща на подготвителния лагер в австрийския град Санкт Вайт. След 4-и поредни загуби, възпитаниците на Любо Пенев изиграха много добър мач и заслужено победиха.

Пред погледа на собствениците от „Титан”, португалският нападател Руи Мигел откри резултата след 12 минути игра, а в 58-ата минута капитанът Кирил Котев бе точен за 2:0. Две минути преди края след грешка на „червената” защита, Сурду оформи крайното 1:2.

Мачът започна с атаки към двете врати. В 10-ата минута Маркес центрира към Делев, но той не успя да реализира. 2 минути по-късно „червените” откриха резултата. Тимонов центрира от свободен удар и Руи Мигел засече топката в мрежата на Стяуа – 1:0 за ЦСКА. Румънците отговориха с опасна атака в 20-ата минута, когато след центриране на Очироси, футболист на Стяуа не успя да засече „коженото кълбо” в мрежата на Чавдаров.

Три минути по-късно Станку стреля опасно от фаул, но топката премина над вратата на „армейците”. Последваха спокойни 10-ина минути, преди Тимонов са стреля добре от дистанция, но вратарят Запата не бе затруднен. До края възпитаниците на Любо Пенев можеха да отбележат и втори гол, но Петров, Минев, Иванов и Делев не бяха точни.

В началото на втората част ЦСКА бе по-добрият отбор на терена. След отличен пробив на Руи Мигел, топката се озова в минаващия пробен период Вуич, които я вкара в мрежата на румънците, но попадението бе отменено заради засада.

В 58-ата минута Тимонов изпълни корнер, Иванов свали топката към Котев и той отбеляза за 2:0. Последваха пропуски на Тодоров и Вуич, а Минев напусна играта принудително заради контузия. След 2 месеца лечение на контузия, в игра за „армейците” се появи капитанът Тодор Янчев. Халфът претърпя операция в края на сезона.

Последните 20-ина минути на мача натискът пред вратата на ЦСКА се усили. След няколко пропуска пред вратата на резервата в този мач Караджов, резултатът бе намален. Сурду в 88-ата минута се възползва от груба грешка в „червената” защита и реализира за 1:2.

До нов гол в една от двете врати не се стигна и ЦСКА записа първа победа през лятната си подготовка за сезон 2009/10.

ЦСКА – Стяуа (Букурещ) 2:1
(1:0) Руи Мигел 12’
(2:0) Котев 57’
(2:1) Сурду 88’

ЦСКА: Здравко Чавдаров (61’ Караджов), Ели Маркес (64’ Силва), Кирил Котев, Иван Иванов (60’ Морозс), Йордан Минев (64’ Орлинов), Светослав Петров, Иван Стоянов (46’ Тодоров), Тодор Тимонов (82’ Санеметерио), Коста Янев (74’ Арибас), Руи Мигел (71’ Янчев), Спас Делев (46’ Вуич)

Стяуа: Запата, Балан, Рада, Николица, Бакиу, Йонеско, Очироси, Бикфалви, Станку, Филип, Русу