3. ЦСКА с рутинно 3:0, Вион с извънземен гол (ВИДЕО)

ЦСКА с рутинно 3:0, Вион с извънземен гол (ВИДЕО)

"Червените" надвиха Ботев (Вр)

ЦСКА откри победоносно състезателната 2024 година.

„Червените“ победиха с лекота гостуващия Ботев (Враца) с 3:0 в първия пролетен кръг от елита.

Тибо Вион вкара два красиви гола от дистанция, разписвайки се преди и след почивката, а този през второто полувреме бе изключително атрактивен. Точен за "армейците" бе и Тобиас Хайнц.

Повторен дебют за тима направи нападателят Фернандо Каранга, който вкара веднъж, но след засада и попадението му не бе зачетено, а от първата минута започна друг новодошъл - Улаус Скаршем.

В заключителната част на двубоя пък своя първи мач през сезона записа капитанът на „армейците“ Юрген Матай, който се възстанови след тежка контузия.

Така ЦСКА записа своята 18-а поредна победа над Ботев (Враца) и оглави временното класиране с 45 точки. Толкова, но с мач по-малко, има есенният шампион Черно море, който утре гостува на Лудогорец в Разград.

Ботев (Враца) остана на предпоследно място с 13 точки от 21 срещи, намирайки се в серия от 3 шампионатни забуби.

Преди срещата имаше минута мълчание в памет на починалия преди година легендарен футболист на „червените“ и на националния ни отбор Петър Жеков.

Срещата започна с добра атака на ЦСКА, при която Иван Турицов опита пас с пета към наказателното поле на гостите, но след рикошет се стигна до корнер, а след него – до нищо опасно.

Гостите можеха да открият в 5-ата минута, след като Мартин Смоленски намери по отличен начин Браян Переа, който се озова сам срещу Димитър Евтимов, но бе застигнат и блокиран от сънародника си Браян Кордоба.

В 12-ата минута стражът на „армейците“ се намеси решително, за да спре Даниел Генов, а 8 по-късно ЦСКА вкара красив гол от дистанция.

Разписа се Тибо Вион, който шутира мощно от около 35 метра и заби топката неспасяемо в мрежата на Ботев – 1:0. Попадението бе разгледано с ВАР и в крайна сметка потвърдено.

В 24-ата минута Джонатан Линдсет пропусна добра възможност, а в 29-ата отново Евтимов блесна с добра намеса пред „червената“ врата, за да спаси удар на Браян Переа.

В 31-ата минута ЦСКА удари греда след едно страхотно центриране от Тобиас Хайнц, а скоро след това удар на Каранга с глава бе спасен с вещина от вратаря на гостите.

„Армейците“ удвоиха преднината си в 36-ата миунта, когато Амос Юга центрира, а Бариос излезе, но изпусна топката, след което тя попадна у Тобиас Хайнц и той я прати в мрежата между трима защитници за 2:0.

В добавеното време на първата част Фернандо Каранга вкара красиво попадение с прехвърлящ удар, ала то бе отменено заради засада и така почивката дойде при резултат 2:0 в полза на ЦСКА.

Второто полувреме започна с териториален натиск на "червените".

След час игра Тибо Вион отново опита мерника си, като стреля от повече от 30 метра и вкара този път в десния ъгъл на Бариос - 3:0, като накара част от съотборниците си да се хванат за главите от измуление.

След 70-ата минута Нестор Ел Маестро направи три смени наведнъж, като на терена се появиха Мартин Стойчев, Станислав Шопов и Данило Асприля. Малко по-късно на терена се завърна и капитанът Юрген Матай.

Пропуски след почивката да домакините направиха Джонатан Линдсет и Станислав Шопов и Данило Асприля в самия край на двубоя.

В следващия кръг тимът на Ел Маестро ще има много трудно гостуване на лидера Черно море, а Ботев ще приеме във Враца благоевградския Пирин в дербито на дъното.

ЦСКА – Ботев (Враца) 3:0
1:0 Тибо Вион (21)
2:0 Тобиас Хайнц (36)
3:0 Тибо Вион (61)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦСКА:25. Димитър Евтимов, 13. Браян Кордоба, 6. Християн Петров, 19. Иван Турицов, 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга (к), 7. Улаус Скаршем, 10. Джонатан Линдсет, 14. Тобиас Хайнц, 11. Матиас Фаетон, 9. Фернандо Каранга;

Резерви: 12. Марин Орлинов – 2. Юрген Матей, 3. Сейни Санянг, 4. Мено Кох, 8. Станислав Шопов, 17. Емануел Шакич, 20. Мартин Стойчев, 22. Енес Махмутович, 30. Данило Асприля;

Треньор: Нестор Ел Маестро;

БОТЕВ (ВРАЦА): 34. Федерико Бариос, 10. Спас Георгиев, 7, Илкер Будинов, 9. Даниел Генов (к), 21. Бубакар Траоре, 23. Браян Мендоса, 13. Мартин Ачков, 10. Браян Переа, 20. Мартин Христов, 77. Стефан Велев, 24. Мартин Смоленски;

Резерви: 76. Красимир Костов – 5. Петко Ганев, 11. Ласана Н‘Диайе, 14. Марко Мажуга, 15. Мирослав Маринов, 17. Чавдар Ивайлов, 18. Диого Барбоса, 37. Марио Киконда, 88. Иван Нешков;

Треньор: Христо Янев;

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо