3. ЦСКА с втора победа в контролите - 2:1 над Алания (Владикавказ)

ЦСКА с втора победа в контролите - 2:1 над Алания (Владикавказ)

ЦСКА постигна победа и във втората си контрола. Преди броени минути "червените" надиграха с 2:1 руския Алания (Владикавказ) в курорта "Агия Напа".

ЦСКА постигна победа и във втората си контрола. Преди броени минути "червените" надиграха с 2:1 руския Алания (Владикавказ) в курорта Агия Напа.

Шампионите изиграха добър мач, като двата гола паднаха през първия половин час от мача и техни автори бяха Кирил Котев (5') и Дормушали Саидходжа (28'). Почетният гол за Алания бе дело на Даду (35').

За разлика от друг път, националът Кирил Котев отбеляза гол с крак. Той бе изведен на чиста позиция от Маркиньос и с премерен удар откри резултата още в 5-ата минута.

Маркиньос игра много силно в началните минути. Бразилецът бе много деен в халфовата линия, а на два пъти имаше шанс да вкара от фаулове, които бяха спасени с мъка от вратаря на руснаците Циган.

В 28-ата минута "армейците" поведоха с 2:0, след като Данчо Тодоров проби много добре отдясно, а перфектният му пас бе материализиран от новото попълнение Саидходжа.

Седем минути по-късно защитата на ЦСКА заспа при атака по фланга на Базаев. Нападателят напредна и намери Даду, който се обърна необезпокояван и матира Ивайло Петров.

До края на първата част противникът на ЦСКА установи лек натиск, но без да създаде сериозни положения. През втората част Димитър Пенев пусна изцяло нов тим на терена, който успя да задържи преднината.

Тогава в игра се появиха и младите надежди Александър Тонев и Мартин Тошев, които играха на високо ниво. Двамата направиха няколко много интересни атаки, но не можаха да отбележат.

Резервите на двата тима предложиха не по-малко качествен футбол, но чистите положения бяха по-малко. В края на мача Гиану от Алания можеше да контузи сериозно Ели Маркес, след като влезе твърдо в краката му, но за щастие не се стигна до сериозен инцидент.

Така ЦСКА спечели и втората си контрола на кипърска земя, след като преди два дни победи и сръбския Ягодина с 4:1.

ЦСКА - АЛАНИЯ 2:1