3. ЦСКА с втора поредна загуба в Австрия, "червените" отстъпиха пред украински гранд (ВИДЕО)

Тимът на Добри Митов падна с 0:1 от Шахтьор

ЦСКА загуби с 0:1 от украинския гранд Шахтьор (Донецк) в контролна среща, играна в Австрия.

Поражението бе второ поредно за "червените" в алпийската страна, след като преди това остъпиха със същия резултат на Ференцварош.

Единственият гол в мача вкара Сикан в 9-ата минута.

Първата сериозна опасност бе пред червената врата. Във втората минута Соломон дриблира между няколко бранители на ЦСКА и шутира по земя от 15-16 метра, но в аут.

Сериозният натиск на Шахтьор от началото на мача бе материализиран в 10-ата минута. Тогава украинският шампион организира добра атака отдясно, топката стигна до Сикан, който с удар от десетина метра вкара за 1:0.

В 18-ата минута червените изпуснаха отлична възможност да изравнят. Евандро преодоля на скорост с топка в крака около 50 метра отляво и подаде към Жеферсон. Бразилският ляв защитник центрира брилянтно към Али Соу, който стреля с глава от 5-6 метра, но направи по-трудното и изпрати топката над напречната греда.

Последваха две опасни атаки на Шахтьор, които завършиха с диагонални удари в аут. В 40-ата минута и червените обстрелваха вратата на съперника чрез Тиаго, но ударът му премина покрай лявата греда.

В 44-ата минута Фабрини задържа добре топката и намери Жеферсон пред наказателното поле на Шахтьор. Последва много добър извеждащ пас към Соу, който вкара сам срещу вратаря, но попадението бе отменено поради засада. Секунди по-късно Пятов излезе да пресече дълъг пас към Соу, но сбърка и Евандро му отне топката. Последва шут от 45 метра към празната врата на украинците, който обаче излезе в аут.

През първия четвърт час на второто полувреме Шахтьор повече владееше топката, но червените демонстрираха организирана игра в отбрана и не допускаха някакви по-сериозни положения пред вратата.

В 70-ата минута Стойчо Атанасов намери Соу пред наказателното поле, таранът се завъртя и стреля, но стражът на Шахтьор спаси.

ЦСКА - Шахтьор 0:1
0:1 Сикан (9)

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 2. Стойчо Атанасов, 4. Божидар Чорбаджийски, 28. Пламен Гълъбов, 3. Жеферсон Телес, 15. Кристиян Малинов (к), 21. Диего Фабрини, 20. Тиаго Родригес, 10. Евандро, 8. Греъм Кери, 22. Али Соу
Резерви: 12. Густаво Бусато, 24. Нуно Томаш, 11. Петър Занев, 26. Валентин Антов, 6. Рубен Пинто, 18. Мартин Смоленски, 23. Митко Митков, 9. Тони Уот, 7. Денис Давидов

Шахтьор: 30.Андрий Пятов – 50. Сергей Болбат, 4. Сергей Кривцов, 22. Николай Матвиенко, 31. Исмаили – 6. Тарас Степаненко – 19. Манор Соломон, 11. Марлос, 74. Виктор Коваленко, 7. Тайсон – 27. Даниил Сикан
Резерви: 1. Алексей Шевченко, 55. Тимур Пузанков, 68. Анатолий Трубин; 98. Додо, 77. Валерий Бондар, 5. Давид Хочолава, 28. Маркиньос Сиприано, 23. Вячеслав Танковский, 76. Александър Пихаленок, 88. Маркос Антонио, 21. Алан Патрик, 14. Тете, 99. Фернандо

----------------------------------------------------------------
90 - Край на мача.

70 - Спасяване на Шевченко. Вратарят се намеси след удар на Соу.

65 - Без сериозни опасности пред двете врати след почивката.

45 - Начало на втората част.

45+1 Пропуск на Евандро, който опита да порази празната врата от 40 метра! Али Соу подгони една дълга топка в половината на Шахтьор, а незнайно защо Пятов излезе далеч извън наказателното поле, за да я овладее. Гамбиецът без проблем го изтласка с тяло и върна към Евандро, който без подготовка опита изстрел. Топката премина на сантиметри покрай десния стълб.

44 - Отменен гол за ЦСКА. Диего Фабрини много хитро завъртя на два пъти Болбат, за да пробие отляво. Той пусна пас към дъгата, а Али Соу остави топката за намиращия се зад него Жеферсон. Левият бек се забави с овладяването, което не му позволи да даде техничен пас над защитата в точния момент. Соул реализира красиво в долния ляв ъгъл, но още преди шута флагът на страничния съдия бе вдигнат.

39 - Шанс за ЦСКА! Евандро получи топката от Атанасов и опита диагонален удар, който бе блокиран.

22 - Удар на Кери от фаул минава над вратата.

18 - Първа добра възможност за ЦСКА. Евандро и Жеферсон комбинираха отляво. Защитникът центрира в наказателното поле, където Соу с глава стреля над вратата.

9 - Гоол за Шахтьор! Черниаускас изби удар на Коваленко от десетина метра, а след това Сикан откри резултата при добавката.

2 -  Саломон проби с чудесен дрибъл през центъра, като на два пъти успя да прокара топката между краката на футболисти на ЦСКА. Диагоналният шут на 19-годишния израелец премина в аут покрай дясната греда зад Черниаускас.

1- Начало на мача.

Фен на Спартак Варна зададе въпрос на Павлин Николов

Богомил Ганчев иска отговори от собственика на "соколите"

Павлин Николов: Има два пътя пред Спартак Варна

Президентът на Спартак Варна съвсем скоро официално ще се оттегли от "Коритото"

Александър Димитров обяви списъка на България U21 за последните квалификации

Националният ни отбор се изправя срещу Германия и Израел

Хебър благодари на Роман Цветков за оцеляването на клуба

Ръководството на тима изрази благодарности към помощта от местния бизнесмен

ЦСКА продължава кампанията за абонаментни карти

Мачът със Септември София ще е последния при затворен Сектор "Г"

Йовичевич: Трябва да сме максимално енергични

Новият треньор на Лудогорец - Игор Йовичевич, говори преди заминаването на отбора за Чехия

Черно море без основен защитник срещу Славия

Наставникът на Черно море Илиан Илиев определи група от 21 футболисти за гостуването на Славия