3. ЦСКА се измъчи, но победи Бдин с бомба на Дюлгеров в края (видео)

ЦСКА се измъчи, но победи Бдин с бомба на Дюлгеров в края (видео)

Червените не впечатлиха, но успяха да победят с 1:0 втородивизионния си съперник в последната контрола преди рестарта на А група

ЦСКА победи с минималното 1:0 втородивизионния Бдин (Видин) в своята полседна проверка преди старта на пролетния дял от А група. Николай Дюлгеров вкара много красивото победно попадение за "червените" минута преди края, като засече от воле една избита топка и с истински снаряд извън наказателното поле прониза горния десен ъгъл на мрежата на Бдин.

Дебют за ЦСКА направи испанеца Антонио Томас, който бе блестеше с нищо не терена. Срещата се игра в три части по 30 минути на стадиона в Правец, вместо стандартните две по 45 минути.

Личеше си, че тази формация на "армейците" няма сработка помежду си и играчите тепърва ще свикват един с друг. Най-добрият за тима бе Жуниор Мораес, който игра в първия час, но никой освен него не беше реална заплаха за вратата на Бдин.

Контролата в Правец беше последен шанс за играчите на Димитър Пенев да се сработват преди битките в А група, където ЦСКА диша във врата на лидера Лудогорец.

Димитър Пенев избра да започне с новото испанско попълнение Антонио Томас като титуляр. До него в центъра на терена стартира друг нов играч на „Армията” – Грегориан Паун. Двамата за първи път играеха заедно и това си пролича.

Първите 30 минути предложиха много движение и нито едно чисто голово положение пред двете врати. Най-активен на игрището беше единственият останал от атомното есенно нападение на ЦСКА – Жуниор Мораес. Бразилецът тормозеше видинчани, но не можа да затрудни вратаря Кючуков от пряк свободен удар, който спечели сам на изгодна фронтална позиция.

Адемар и Грънчов създадоха другите две по-опасни ситуации пред стража на Бдин, но ударът на левия бек бе спасен от Кючуков, а Грънчов прехвърли вратата с техничния си удар. Бдин отвърна с изстрели на Петков и Керчев, но Макенджиев внимаваше.

Вторите 30 минути не промениха ситуацията. Бдин имаше по-добрите шансове, но Николай Цветков на два пъти шутира слабо, а Хазуров егоистично завърши сам една атака, когато открадна топката, но после не подаде на абсолютния непокрития Петров в ситуация двама на един.

ЦСКА можеше да поведе в 54-ата минута, но хубаво центриране на Мораес от пряк свободен удар просто се удари в Хадад и излезе в аут на сантиметри от гредата. Мароканският защитник не очакваше кълбото и дори не опита да насочи към празната врата.

Димитър Пенев направи 6 промени наведнъж за последните 30 минути и това раздвижи играта на „червените”. Много активно се представи Ибрахима Драме, който със скорост и хитри пасове в пространството между защитата и вратаря създаде проблеми за Бдин.

Нджонго Присо можеше да открие резултата в 65-ата минута, когато получи зад защитата сам срещу вратаря. Дошлият от Кипър играч първо стреля право във вратаря, а при втория си опит нацели дясната греда.

Три минути по-късно Адемар остана също очи в очи с вратаря, но той спаси с крак удара по земя на левия бек, който още не знае дали остава в ЦСКА през пролетта.

Драме продължи да оставя добри впечатления и пусна към свободния Присо. Отново сам срещу стража той реши да заложи този път не на силата, а на насочен удар – и този път обаче вратарят разгада намеренията му и спаси шута.

След тези поредни възможности за ЦСКА, Бдин укроти играта и на свой ред тресна греда. Резервата Явор Бъндев преодоля Здравко Чавдаров, но нямаше късмет и топката се отби в напречния стълб.

Все пак минута преди края ЦСКА намери пътя към вратата на съперника. Николай Дюлгеров посрещна от воле една изчистена топка и с бомбен удар прониза горния десен ъгъл на вратата на Бдин за измъченото 1:0.

ЦСКА подновява борбата за титлата в А група с гостуване на Черноморец в Бургас в неделя, 4 март.

ЦСКА срещу Фратрия и столично дерби в осминафиналите за Купата на БФС при юношите

ЦСКА защитава своя трофей при старшата възраст, вижте пълния жребий

Станислав Генчев хвали Ивелин Попов (ВИДЕО)

Треньорът на Левски говори за Попето преди сблъсъка с Ботев (Пловдив)

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия

Желю Станков:  За 15 години Стоилов направи от футбола - бизнес

Известният журналист с отговор към Тодор Батков и атаката му към треньора

Славист замени Илия Груев в националния отбор по футбол

Националният селекционер на България Илиан Илиев повика футболиста на “Славия” Иван Минчев за предстоящите мачове с Люксембург (12 октомври) и Северна Ирландия (15 октомври) от турнира Лига на нациите