3. ЦСКА се измъчи, но победи Спартак (Плевен) с 1:0 в контрола (ВИДЕО)

ЦСКА се измъчи, но победи Спартак (Плевен) с 1:0 в контрола (ВИДЕО)

Тенгариня точен за "червените", Коста Стоянов пожела смяна в 6-та минута

Отборът на ЦСКА победи с 1:0 в приятелска среща втородивизионния Спартак (Плевен). Двубоят се игра на комплекс "Царско село".

Единственото попадение отбеляза Тенгариня в 36-ата минута.

"Червените" не успяха да покажат убедителната игра от контролата с Чавдар (Етрополе), спечелена с 5:0.

Днешният съперник на некартотекираните играчи на Стойчо Младенов се оказа по-грамотен и в големи периоди от първата част се опитваше да пресира далеч по-именития си съперник.

Положенията пред двете врати обаче се брояха на пръсти. Все пак отборът на ЦСКА започна по-активно и можеше да открие резултата още във 2-та минута, когато Пакурар се възползва от грешка в отбраната на Спартак и отправи опасен удар от двайсетина метра, който обаче бе париран от стража на гостите Тодоров, топката попадна в Скиорили, който обаче не съумя да се разпише при добавката.

Завърналият се в игра след 9 месеца отсъствие - Костадин Стоянов, обаче успя да издържи едва 6 минути на терена, след което сам поиска да бъде заменен. Бранителят на "червените" нямаше контакт с противников играч, но усети болки в крака и реши да не рискува с по-сериозна травма.

Той бе заменен от младия Стоичков, който можеше да вкара и първия си гол с екипа на ЦСКА в 15-ата минута, след като засече центриране на Скиорили отдясно, ала изстрелът му бе прекалено слаб и не затрудни стража на гостите.

Единственото по-сериозно положение, което се откри пред отбора от Плевен бе дело на Дангуров в 27-ата минута. Тогава той нахлу отляво в наказателното поле и шутира от малък ъгъл, но встрани от вратата.

Така се стигна до 36-ата минута, когато отборът на ЦСКА получи правото да изпълни пряк свободен удар от дясно на наказателното поле. Сержиньо центрира в пеналтерията, последва разбъркване, в което най-съобразителен се оказа Тенгариня, който от непосредствена близост нямаше проблеми да открие резултата.

До края на полувремето обаче нямаше повече интересни положения и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за "армейците".

На почивката Стойчо Младенов не извърши нито една смяна, докато отборът на Спартак подмени почти изцяло състава си.

Подобно на първото полувреме и втората част не се отчете с кой знае какви спортно-технически качества и изпълнения. "Червените" отново имаха затруднения при създаването на голови положения.

В 48-ата минута Стоичков засече с глава центриране на Сержиньо отляво, но стреля твърде слабо право в ръцете на Тодоров.

В 59-ата минута футболист на Спартак бе принуден да спре непозволено откъсващия се сам срещу вратаря на гостите Тасио, за което бе санкциониран с червен картон от рефера Баянцалиев.

Поради приятелския характер на срещата обаче, играчът на Спартак бе заменен и така численото равенство на терена се запази.

Мишел Платини се нагърби с изпълнението на прекия свободен удар, ала прати топката над напречната греда.

Малко по-късно в играя се появи Нюанджи. Именно от него дойде най-сериозната опасност за "червените" през втората част. В 63-ата минута нападателят с френски паспорт нацели десния страничен стълб на вратата на плевенчани, след като засече с глава центриране на Венков отляво.

Гостите също имаха възможност да се разпишат, но в 76-ата минута удар на Янислав Иванов от дъгата на наказателното поле премина встрани от вратата, пазена от Благой Макенджиев.

До края на срещата Стойчо Младенов даде възможност за изява на младите Долапчиев, Ненов и Ботев, но юношите не допринесоха за промяна в резултата.

Състави:

ЦСКА
: 88. Макенджиев, 2. Родригес (40. Ботев 74'), 4. Венков, 33. Бенжелюн 6. Стоянов (46. Стоичков 6'), 20. Пакурар, 24. Тeнгариня, 55. Кириакидис, 18. Скиорили (29. Тасио 25'(45. Долапчиев 88')), 23. Платини, 10. Сержиньо (14. Нюанджи 61');

Резерви
: 12. Черни, 14. Нюанджи, 29. Тасио, 43. Ненов, 46. Стоичков, 40. Ботев, 45. Долапчиев;

Спартак (Пл): 1. В. Тодоров, 14. Ст. Иванов, 19. Паликрушев, 10. И. Иванов, 3. Блажев, Т. Тодоров, 2. Л. Тодоров, 6. Милушев, 8. Петров, 24. Русев, 77. Дангуров

Резерви: 86. Антонов, 18. Я. Иванов, 11. Л. Иванов, 13. Краев, 3. Рудашки, 20. Раденцов